Hoci Apple vyrába perfektné zariadenia, majú jednu negatívnu vlastnosť. Tou je ich vysoká cena. Niektorí ľudia sa práve kvôli tomu pokúšajú o zúfalé činy a tieto zariadenia kradnú priamo z predajní. A aj keď je jasné, že v každom takomto iPhone je nainštalovaný špeciálny softvér, pre ktorý sa vlastne ani nedá používať, zlodejov to neodrádza.

O zaujímavom príbehu teraz napísal čínsky denník South China Morning. Pomerne netradičná lúpež sa odohrala konkrétne v provincii Fujian na juhovýchode krajiny. Žena vošla do predajne Apple, aby si pozrela nový iPhone 14 Plus zblízka. Nesprávala sa nijak podozrivo a tak jej nikto nevenoval pozornosť. Zrazu sa však pokúsila zariadenie odtrhnúť od pevného bezpečnostného lanka, ktoré je napojené na alarm. Keď nebola úspešná, použila svoje zuby.

Verte, alebo nie, žene sa napokon podarilo prehryznúť spomínané lanko, telefón chytila do ruky a z predajne rýchlo zmizla. Napriek tomu, že jej konanie zachytili kamery a spustil sa aj alarm, personál si myslel, že ide len o falošný poplach, nakoľko v danej chvíli nič zvláštne nespozoroval.

Polícia ženu vystopovala a zatkla už za 30 minút 

Keď si ale o pár minút všimol, že na jednom zo stolov chýba iPhone 14 Plus, okamžite skontaktoval orgány činné v trestnom konaní. Tie konali skutočne rýchlo a už v priebehu 30 minút dokázali zlodejku identifikovať a zatknúť.

Keď sa jej opýtali na motív lúpeže, odpovedala im, že si chcela zaobstarať nový iPhone, pretože ten svoj práve stratila. Keď však zistila, koľko nový iPhone 14 Plus vlastne stojí, rozhodla sa podstúpiť riziko a zariadenie radšej ukradla.

Či už jej tento príbeh muži zákona uverili, alebo nie, žena menom Qiu na samotnom videu najskôr položila jeden telefón (pravdepodobne ten svoj) na stôl a potom ukradla druhý, takže je zrejme, že jej motív bol iný.

Škodu, ktorú svojim konaním spôsobila sa vyšplhala na 7 000 juanov, čo je v prepočte cca 893 €. Ľudia na internete skonštatovali, že skutočne musela mať málo peňazí, keď si nemohla dovoliť kúpiť nožnice, s ktorými by lanko pravdepodobne prestrihla rýchlejšie, než so svojimi zubami.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Samsung Galaxy S24+ / S24 Ultra odhalil svoj výkon: V Južnej Kórei ho vyladili najlepšie, ako mohli
Môže ťa zaujímať
- Reklama -