Spoločnosť Apple je vo svete tak trošku náchylná na totálne absurdné prípady, kvôli ktorým je vyzývaná k tomu aby sa postavila pred súd. Výnimkou nebol ani posledný prípad istej ženy z Texasu, ktorej sa nepáči, že Apple ponúka po výmene v AppleCare+ produkt, ktorý nie je úplne nový ale niektoré diely mohli byť repasované. Respektíve, aby sme boli presnejší, jej obvinenie padá na to, že za poplatok 50$ nedostala zariadenie, ktoré vyzerá ako nové!

Nešikovné ruky

Táto žena z Texasu má pomerne nešikovné ruky keďže jej zvykne iPhone vypadávať približne raz do roka pričom sa úplne rozbije. Práve preto si už tak nejak zvykla predplácať program AppleCare+, pri ktorom ti spoločnosť Apple za poplatok ponúkne výmenu daného dielu či vymení celé zariadenie za úplne nové.

Táto žena služby AppleCare+ s obľubou používala pretože iPhone rozbíjala pomerne často. Dokopy svoje zariadenie iPhone 5, zakúpené v roku 2012, rozbila 2x pričom za výmenu platila 49$. Minulý rok sa však rozhodla prejsť na novší model a ten rozbila taktiež. Zaplatila 79$ za výmenu a dostala nový kus.

Tejto žene sa však jednoducho niečo na zariadení nezdá a tak sa rozhodla žalovať Apple, že nový iPhone, ktorý vrámci výmenného programu dostala za istý poplatok vlastne nie je nový tak ako to podľa nej sľubuje jablková spoločnosť.

Tu sa však konečne dostávame k meritu veci. Spoločnosť Apple totiž aj vo svojich zmluvných podmienkach uvádza, že diely použité v zariadeniach vrámci tohto programu môžu byť repasované avšak v prípade, že budú použité na predaj zákazníkovi, budú vyzerať ako nové. Žena má však iný názor a silou mocou chce od Applu vysúdiť nejaké tie peniaze.

Tento prípad je však už na prvý pohľad absurdný a žena má aj podľa právnikov takmer nulovú šancu na úspech. Spoločnosť jednoducho žaluje za niečo, čo si viacmenej sama zrejme dobre nenaštudovala a tak ide hlavou proti múru. My by sme dotyčnej pani asi len odporúčili zakúpiť si kryt, čo je vec za 10$, a ušetriť tak zvyšok peňazí, ktoré boli minuté na nové zariadenia v AppleCare+.

Prečítajte si tiež  A je to tu, Apple čelí žalobe kvôli chybe "53", ktorá "zabíja" iPhony!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.