iPhone 12S nedostane vlastný 5G modem

Apple tvrdo pracuje na iPhone 12S, ktorý uvidíme niekedy v septembri 2021. Rovnako ako minuloročná generácia ponúkne 5G pripojenie, ktoré však nezabezpečí jeho vlastný modem tak, ako sa pôvodne očakávalo. Technologický gigant našiel lepšiu alternatívu.

Nový smartfón sa má spoliehať na Snapdragon X60 5G, ktorého vývoj zabezpečil Qualcomm. Zaujímavé na tom celom je, že čipy bude vyrábať pravdepodobne juhokórejský Samsung. Informoval o tom portál DigiTimes.

- Reklama -

Snapdragon X60 5G sľubuje vyššiu energetickú účinnosť, čo dosahuje menšími rozmermi v porovnaní so Snapdragonom X55 (7nm), používanom v iPhonoch 12/12 Pro. Výsledkom má byť lepšia výdrž batérie, na ktorú sa dnes pri používaní 5G sťažujú viacerí majitelia.

Aby toho nebolo málo, iPhone 12S môže vďaka čipu Snapdragon X60 5G podporovať mmWave a sub-6GHz súčasne, vďaka čomu Apple nebude nikoho zvýhodňovať tak, ako to robí dnes pri majiteľoch iPhonu 12 v USA. Každý sa skrátka pripojí ku takej sieti, ktorá je v jeho regióne podporovaná, alebo ktorú si manuálne zvolí v nastaveniach.

Uvidíme, ako to celé dopadne, no Apple musí zvoliť najlepšie možné riešenie, pretože 5G je blízkou budúcnosťou, ktorú snáď už čoskoro budeme považovať za štandard aj na Slovensku.

Zatiaľ nás ale zhoršená výdrž vplyvom rýchlejšej siete trápiť nemusí, nakoľko na väčšine nášho územia funguje len 4G/LTE (ak vôbec).

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.