iPhone nebude používať rezervné nabíjanie, hoci ho už podporuje

Mark Gurman (presnosť 89,1%) z agentúry Bloomberg priniesol rozsiahlu správu, v ktorej sa venoval technológii reverzného nabíjania v iPhone.

Apple na ňom pracuje už niekoľko rokov, no výsledky si zatiaľ necháva pre seba. Dni, kedy si budete môcť nabiť slúchadlá AirPods alebo hodinky Apple Watch priložením zariadenia na zadnú stranu iPhonu sú podľa leakera v nedohľadne.

- Reklama -

Apple vraj viedlo viacero interných diskusií, v ktorých bola technológia dopodrobna rozoberaná. Pôvodne sa mala dokonca ukázať v iPhone 11 (2019), no od týchto plánov sa neskôr upustilo. Podobne to dopadlo aj s iPhonom 12 a zmena sa neočakáva ani pri iPhone 12S. No a tu to začína byť zaujímavé.

Ešte minulý rok sme vás informovali, že iPhone 12 obsahuje všetky potrebné komponenty pre reverzné nabíjanie. Poďakovať sa môžeme cenným dátam z certifikačného procesu FCC. Samotná funkcia ale nefunguje, nakoľko je softvérovo zakázaná. Tento krok je zo strany Applu prinajmenšom zvláštny, no ak nie je technológia 100%, firma ju odmieta používať. Na to sme si už zvykli.

Teoreticky sa teda niekedy v budúcnosti môže stať, že Apple dospeje k úspešným výsledkom z testovania reverzného nabíjania a to potom sprístupni prostredníctvom aktualizácie softvéru aj pre staršie modely. Všetko ale nasvedčuje tomu, že to nebude v roku 2021. Ocenili by ste túto funkciu? Dajte nám vedieť v komentároch.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.