Vyzerá to tak, že populárna služba ZOOM, o ktorú je v čase koronavírusu rekordný záujem, je mimoriadne nebezpečná. Len pred pár dňami ju preto zakázalo používať Google svojim zamestnancom. Dnes sa na internete objavilo 500 000 účtov, ktoré predávajú hackeri…

ZOOM má ďalší problém

O najnovšie informácie sa postarala stránka, BleepingComputer. Podľa jej zistení majú momentálne niektorí hackeri v rukách kontá od aplikácie ZOOM. Dokopy sa má jednať o státisíce používateľov, ktorí sú v potencionálnom ohrození. Samotné účty sú dobrým „obchodným tovarom“. Na hackerských fórach sú ponúkané za poplatok, no v niektorých prípadoch ich zdieľajú aj úplne zadarmo.

Správa uvádza, že v tomto prípade, pravdepodobne samotná aplikácia nezlyhala. Obrovský počet uniknutých účtov môže byť dôsledkom starších únikov. Hackeri využili prihlasovacie údaje, ktoré stále fungujú a zosumarizovali ich.

Následne boli vytvorené rozsiahle zoznamy, v ktorých sa nachádza e-mailová adresa, používateľské meno, heslo, URL schôdzok či hostKey. Ak by sme mali teda hovoriť o reálnom ohrození, v nebezpečenstve sú pravdepodobne skôr používatelia, ktorí tu majú účet už dlhšie… Navyše veľa týchto ľudí používa rovnaké heslá napríklad aj na e-mail a ostatné služby. Hacker tak dokáže získať slušnú kontrolu nad ich digitálnym životom.

Pokiaľ používate ZOOM, možno je na čase zamyslieť sa nad inou užitočnou alternatívou tejto appky. Môže to byť napríklad Skype, ktorý dostal rozsiahlu aktualizáciu a funguje absolútne výborne. Netvrdíme, že pri ZOOMe budete určite hacknutí. Sami seba sa ale opýtajte aké moc „citlivé“ informácie si s osobou na druhej strane vymieňate… Často to môžu byť čísla kreditných kariet, adresy, telefónne čísla a podobne. Predstavte si, že sa k nim dostane okrem vás ešte niekto ďalší. To asi nechcete…

ZOOM má ďalší problém. Hackeri predávajú 500 000 jeho účtov na internete.
ZOOM má ďalší problém. Hackeri predávajú 500 000 jeho účtov na internete.
Prečítajte si tiež  5 super aplikácií pre iOS, ktoré sú dnes zdarma
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.