iPhone s menším výrezom displeja? Toto by nás popravde ani len nenapadlo. Špeciálne nie po okolnostiach, ktoré sa odohrali za posledné dva roky. Apple sa chcelo niečim odlíšiť, ľudia na to nadávali, no napokon firmu začali takmer všetci konkurenti kopírovať a iPhone s jeho zaujímavo riešeným displejom zapadol v mase obyčajných Andorid zariadení. Teraz by sa mal tvar výrezu zmeniť.

iPhone s menším výrezom by mal byť súčasťou evolúcie.

Dizajn Apple zariadení sa neustále vyvíja. Občas to trvá dlhšie, občas kratšie. Po rokoch sa však objaví potrebná zmena, ktorá produkty omladí a zmení. To by sa malo stať aj teraz, v roku 2019. Do roku 2017 boli všetky zariadenia akési “nudné”. iPhony mali dlhodobo rovnaký tvar, displej a v podstate aj dizajn. V roku 2017 to nezachránil iPhone 8/8 Plus, ktorý bol opäť tým istým so skleneným zadkom ale práve model X ktorý už bol celkom iný spredu, zozadu a aj zvnútra.

- Reklama -

Asi najvýraznejším prvkom bol práve senzor Face ID, ktorý sa nachádza na prednej strane displeja a okrem kamery obsahuje aj mikrofón a dôležité biometrické senzory. Práve to vytvára na prednej strane pre niekoho nie príliš vábivý výrez. Konkurencia si z výrezom poradila v mnohých prípadoch o čosi lepšie. Dokázala ho urobiť výrazne menším a tak si používateľ mohol užívať viacej displeja. Po tomto vzore by malo ísť počas roku 2019 aj Apple. Netvrdíme, že pôjde o razantné zmenšenie ale istý rozdiel by tam mal byť.

iPhone s menším výrezom displeja príde tento rok - svetapple.sk
iPhone s menším výrezom displeja príde tento rok – svetapple.sk

Charakteristický prvok, ktorý už nič neznamená

iPhone s menším výrezom môže prísť aj preto, lebo jeho originalita absolútne stratila význam. Výrez kritizovali ľudia po celom svete avšak netrvalo dlho a konkurencia ho začala kopírovať. Výsledok? Zrazu má každý lacnejší či drahší Android smartfón podobnú vec a nikomu to nevadí.

Apple teda nie je výnimočné, pretože vyzerá rovnako ako 50% telefónov, ktoré sú dnes na trhu. Aj preto si môže dovoliť zmeniť tvar výrezu, pretože už nesymbolizuje originalitu o ktorú sa dizajnéri pokúšali. Doteraz bol charakteristický prvok Touch ID, ten tu ale nie je. Uvidíme ako budú nakoniec vyzerať tohtoročné modely s menším výrezom.

iPhone s menším výrezom displeja príde tento rok - svetapple.sk
Takto si s menším výrezom poradila konkurencia – svetapple.sk

zdroj: Valuewalk

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here