Pokiaľ pracujete každý deň na počítači, mali by ste zainvestovať do kvalitného monitora, s ktorým bude všetko jednoduchšie a pohodlnejšie. My v redakcii sme dlhšiu dobu verní 34″ zakrivenému monitoru Philips 346P1CRH, o ktorom sme presvedčení, že je ako stvorený na spoluprácu s počítačom Mac od Apple. Poteší aj cenou.

Toto zariadenie sa v čase uvedenia na trh predávalo za cca 600 až 650 €. Dnes je ale situácia iná a po kliknutí na tento odkaz objavíte ponuky, kde je dostupné od cca 550 €. Ušetríte teda niekoľko desiatok eur a získate monitor, ktorý si bude s vašim počítačom perfektne rozumieť.

Na konektivitu totiž slúži jeden USB-C kábel, ktorý môžete napojiť napríklad do MacBooku Pro (v našom prípade model s procesorom M1). Obrovskou výhodou je, že akonáhle to urobíte, zariadenie sa začne skrz monitor automaticky nabíjať (výkon 90 W). Vďaka tomu ho môžete zavrieť a a ak máte bezdrôtovú klávesnicu a myš, z MacBooku si spravíte klasický desktop. Ide o geniálne riešenie do kancelárie.

Aby toho ale nebolo málo, cez USB-C kábel je možné prenášať aj dáta. V monitore nájdete hneď niekoľko portov (4× USB 3.2, LAN), vďaka čomu nemusíte do svojho počítača pripájať dodatočné adaptéry. USB kľúč skrátka vložíte priamo do obrazovky z jej ľavej strany. Ako môžete vidieť, my v nej máme napojený USB – Bluetooth adaptér na myš.

Philips Monitor
Zdroj: SvetApple

Rozlíšenie monitora s UltraWide obrazom je až 3 440 × 1 440 px, čo je na jeho 34″ uhlopriečku absolútne dostačujúce. Nebudeme klamať, že na monitore nie je možné vidieť pixely. Ak sa na ne vyslovene zameriate, určite ich vaše oko spozoruje. Pri práci s ním vám však budú prekážať tak minimálne, že ich ani nebudete vnímať. Práca je pre nás podobná, ako keď sa pozeráme na klasický 13″ Retina displej. Toto by sme teda určite nebrali ako negatívum.

Veľkou výhodou je aj podpora 100 Hz obnovovacej frekvencie, vďaka ktorej je 34″ obraz krásne plynulý. Zobrazenie dokonalo vyhovuje každodenným potrebám kancelárskej práce, ktorú z 90 % na tomto monitore vykonávame.

Philips Monitor
Zdroj: SvetApple

Áno, možno nájdete na trhu aj iné monitory s krajšími farbami, vyšším kontrastným pomerom atď., no ich cena bude ďaleko vyššia.

Philips 346P1CRH dostal aj vstavanú webovú kameru vo vrchnej časti, ktorá je tu elegantne zakomponovaný a hodí sa vám pri komunikácii skrz video-hovory. V štandarde dostanete ku monitoru aj ergonomický stojan, ktorý umožňuje požívateľom prispôsobiť si výšku, sklon a otočenie monitora podľa svojich potrieb. My sme však siahli po Stell SOS 1010, ktorý kúpite od 31,68 €. Toto riešenie nám vyhovuje o čosi viac.

Prečítajte si tiež  MacBook Air M1 teraz kúpite od 920 €. Využite ponuku, ktorá sa neodmieta
Philips Monitor
Zdroj: SvetApple

Celkovo tak môžeme zhodnotiť Philips 346P1CRH ako veľmi vydarený produkt, ktorý odporúčame kúpiť každému správnemu Apple fanúšikovi. Toto príslušenstvo samozrejme nie je lacné, no rovnako si nemyslíme, že je extra drahé.

Ponúka ideálny kompromis a množstvo užitočných funkcií, s ktorými si budete svoju prácu doslova užívať. Philips 346P1CRH nájdete za najlepšiu cenu na Slovensku po kliknutí na tento odkaz. Tak čo, idete do toho?

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
PREHĽAD RECENZIE
Dizajn
Kvalita kamery
Rozlíšenie
Konektivita
Kvalita obrazu
Cena
ZDROJSvetApple - článok obsahuje affiliate linky, z ktorých máme províziu
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.
34-philips-je-dokonaly-zakriveny-monitor-pre-mac-kupite-ho-za-zvyhodnenu-cenuPhilips 346P1CRH je vynikajúci zakrivený monitor s ideálnym rozlíšením a hlavne perfektnou konektivitou. Ak vlastníte Mac, túto obrazovku budete milovať. Jej cenu považujeme vzhľadom na kategóriu skôr za priemernú. Svoju investíciu však určite nebudete ľutovať.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here