Tesne po prvej tohtoročnej Keynote sa dozvedáme o ďalších novinkách, ktoré nám technologický gigant ukáže už v priebehu niekoľkých mesiacov. Patriť sem má aj MacBook Pro so 14″ a 16″ displejom, ktorý získa nový dizajn. Vďaka hackerskému úniku poznáme viacero podrobností.

Apple označuje nové počítače pod kódom „J314“ a „J316“ a podľa všetkého v nich použije väčšie množstvo portov a tak isto odstráni dotykový Touch Bar. O výkon sa postará ARM procesor Apple Sillicon, avšak podľa našich odhadov už nepôjde o čip M1 ale jeho výkonnejšiu alternatívu. Rendery, ktoré si môžete pozrieť v galérii (mimo nákresov) vytvoril Parkto Ortolani v spolupráci s magazínom 9to5mac.

MacBook 14″ bude mať viac portov

Na pravej strane uniknutej schémy sa zobrazuje HDMI a USB-C port plus slot pre SD kartu. Na ľavej strane dokumentov môžeme vidieť MagSafe konektor, dva USB-C porty a 3,5 mm jack.

Ako sme už naznačili vyššie, jedným z hlavných rozdielov je neprítomnosť dotykového Touch Baru, o čom nás už informoval dávnejšie aj analytik Ming-Chi Kuo (presnosť únikov 75 %).

Apple prehodnotilo tento doplnok, nakoľko na súčasnom MacBooku Pro evidentne nenašiel dostatočné uplatnenie. Na pravej strane klávesnice ale zostáva Touch ID, čo pripomína riešenie z MacBooku Air 13″.

Dizajn, ktorý si môžete pozrieť v našej galérii vyššie nie je finálny, no autor na ňom pracoval za pomoci uniknutých podkladov.

Je veľkým prekvapením, že celé telo bude pôsobiť robustnejším dojmom v porovnaní so súčasnou generáciou. Spôsobí to očakávaná eliminácia zaoblených okrajov a pokiaľ Apple nasadí aj mini-LED displej, taktiež sa môžeme stretnúť s hrubším hliníkovým rámikom. Nechajme sa prekvapiť.

Na záver len doplníme, že hackerská skupina REvil zverejnila iba niekoľko získaných schém, pričom ručí, že ak Apple nezaplatí 50 miliónov dolárov (cca 41,81 milióna eur) odškodné, zverejní nám toho oveľa viac. Ako dôkaz ukázala dokumenty čerstvého iMacu 24″ (2021), MacBooku Air 13″ (2020) a pripravovaného MacBooku Pro 14″ (2021). Napíšte nám do komentára, ako na vás pôsobí tento dizajn.

Prečítajte si tiež  Názov iPhone 13 sa objavil na štítkoch balenia zariadenia
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.