Známy tvorca 3D konceptov Ian, ktorý sa pred pár dňami zhodou okolností osvedčil aj ako vcelku presný leaker, zverejnil koncept, ktorý nám ukazuje víziu toho, ako by vyzeral počítač Macintsoh, keby sa ho Apple rozhodlo pretransformovať do roku 2022.

Prečítajte si tiež  Apple Macintosh - Takto sa vyvíjal legendárny počítač od Apple

V rámci tejto dizajnovej štúdie vytvoril hneď niekoľko obrázkov, ktoré toto zariadenia zachytávajú z viacerých strán. A to, že je to vskutku zaujímavý nápad potvrdíte asi aj vy sami.

Zariadenie má šasi z klasického „zožltnutého“ plastu, ktorý je tak typický pre pôvodný Macintsoh. Ten sa začal predávať ešte v roku 1984 a vo svete okamžite spôsobil revolúciu medzi osobnými počítačmi.

V roku 2022 by vďaka moderným technológiám už nemusel byť taký hrubý ako kedysi, keďže by sa v jeho útrobách neskrýval masívny CRT displej. Namiesto toho by výrobca mohol použiť LCD alebo mini-LED panel, ktorý sa v súčasnosti dostal napríklad aj do MacBooku Pro 14″ a 16″.

Samozrejmosťou by v prípade Macintosha 2022 bola skvelá konektivita v pravej spodnej a taktiež klasické logo Apple s dúhovými farbami. Jediná vec, ktorá nám tu tak trochu nesedí je použitie notchu vo vrchnej časti displeja. Čo si myslíte o tomto koncepte vy?

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.