Áno, asi trošku bláznivý a nelogický nadpis, čo povieš? Na prvý pohľad to tak vyzerať môže, no pravda to úplne nie je. Pravda je úplne iná, totiž v tomto článku skutočne uvidíš to, ako by mohol vyzerať jeden z najúspešnejších produktov spoločnosti Apple, ktorý pochádzal ešte z minulého tisícročia. Reč je samozrejme o počítači Macintosh z roku 1984, ktorý Jessica Dance vyrobila z vlny a nie len to!

Ako by vyzeral Macintosh z vlny?

Vo svete sa dennodenne stretávam s rôznymi druhmi umenia, niektorí napríklad maľujú nezmyselné čiary na plátno a následne na nich zarobia milióny dolárov, iný zase vytvárajú obrovské sochy napríklad z materiálov dennej spotreby, čím sú tak trochu výnimočné. Asi už dedukuješ, že v tomto článku uvidíš malú dávku umenia a to od pop stylistky, ktorá sa volá Jessica Dance.

- Reklama -

Jej obľúbeným materiálom je zrejme vlna a to potvrdzujú aj produkty, ktoré z nej vyrobila. To, že s ňou vie pracovať sa ukázalo na následujúcich snímkoch. Jedným zo zariadení, ktoré nájdeš vyobrazené na obrázku je aj jeden z najúspešnejších produktov spoločnosti Apple, ktorý bol v predaji počas minulého storočia a zanechal základy dnešných MacBookov či iMacov.

Macinstosh - svetapple.sk

Práve v Macinstoshi sa objavilo napríklad rozšírené používateľské rozhranie, ktoré zjednodušovalo život všetkým ľuďom, ktorí začínali v tej dobe s osobnými počítačmi. Hoci Apple už pred ním zopár počítačov vyrobilo, Macintosh bol pokrokový. Problémom bola ale jeho cena, ktorá bola príliš vysoká a kvôli nezhodám v súvislosti s Macintoshom opustil spoločnosť aj Steve Jobs, ktorý sa do nej vrátil v roku 1997 a dal ju opäť dokopy.

Jessica brala pravdepodobne tento počítač na tú dobu za jednu z veľkých inovácií v danom priemysle a preto ho stvárnila aj pomocou vlny. Okrem počítača tu ale nájdeme aj iné produkty, ktoré v 80-tých a 90-tých rokoch leteli. Napríklad telefón od spoločnosti Motorola či Walkman od firmy Sony. Čo povieš, nám sa takýto druh umenia veľmi páči. Autorke sa podarili všetky 3 produkty na jednotku!

Apple Macintosh 128K, 1984

Macintosh - svetapple.sk

Motorola DynaTAC 8000X, 1984

Motorola - svetapple.sk

Sony Walkman TPS-L2 1979

Sony - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.