Je množstvo bláznivých spôsobov ako opraviť zariadenie, ktoré sa prehrieva. Jedným z nich môže byť napríklad vloženie ho do chladničky či naopak do trúby. Dnes sa ukazuje, že to možno nebol až tak bláznivý nápad. Istý programátor, Sterling Hirsh, ktorý pracuje pre spoločnosť iFixit sa o tom totiž presvedčil na vlastnej koži!
Prehrievanie
Sterling Hirsh je veľmi skúsený a hlavne kreatívny programátor, ktorý na svoju prácu využíva MacBook Pro. Toto zariadenie je skvelé a okrem programovania na ňom tvorí aj svoju milovanú hudbu. Tento stroj, lepšie povedané model, má však všeobecný problém s prehrievaním a pri Sterlingovom používaní bolo len otázkou času, kedy sa to prejaví aj pri jeho počítači. Skúšal rôzne podložky s ventilátormi, no ako sa postupom času ukázalo, vôbec to nepomohlo. Raz pri práci sa mu zrazu stalo, že sa počítač vypol a potom sa už nezapol. Vlastne zapol, no objavila sa len rozsvietená čierna obrazovka, a tak sa správne domnieval, že tá obrovská teplota, ktorá by podľa jeho slov pokojne uvarila aj vodu, ohla základnú dosku a tým pádom prerušila niektoré kontakty.
Oprava „po svojom“
Sterling je veľmi kreatívny a po tom, čo zistil, kde je problém, rozhodol sa, že si počítač opraví po svojom. Niežeby neuvažoval nad tým poslať ho do servisu, ako by to pravdepodobne urobil každý jeden z nás, ale zdalo sa mu to príliš zdĺhavé, a tak odpojil niekoľko dôležitých komponentov od základnej dosky, zakúpil špeciálnu termálnu pastu, ktorú aplikoval na klasický papier na pečenie, celé to vložil do trúby a už len čakal, či sa to podarí. Celá trúba bola rozohriatá na 170 stupňov Celsia a nechal to tam celých sedem minút, podľa jeho slov to bolo naozaj dlhých sedem minút. No a výsledok? Potom, ako to dal všetko dokopy, počítač opäť fungoval!
Po 8 mesiacoch
MacBook síce fungoval naďalej, no neustále ho stretával problém s prehrievaním a nakoniec sa opäť úplne vypol. Sterling zopakoval predošlý pokus a potom, čo počítač vytiahol z trúby doň navŕtal 60 malých dierok. Konečný verdikt znie, že počítač konečne funguje tak ako má a teplota sa pohybuje okolo 40 či 50 stupňov. Hirsh tvrdí, že pokiaľ položí pod MacBook papier, tak sú vetráky tak silné, že ho k počítaču automaticky prisajú. Samozrejme, že pokiaľ trpíte podobným problémom, určite ho neriešte tak, ako Sterling a zaneste notebook do autorizovaného servisu alebo ho skrátka vyreklamujte!