Od príchodu nového systému macOS Monterey sa používatelia stretávali s rôznymi problémami. Zdá sa, že jeden z nich bude riešiť nasledujúca aktualizácia. Viacerí majitelia 14- a 16-palcových MacBookov Pro hlásia, že od inštalácie beta verzie macOS Monterey 12.2 je posúvanie v Safari plynulejšie a výkonnejšie čo naznačuje, že podpora ProMotion konečne funguje tak, ako má.

Prečítajte si tiež  Apple vydalo macOS Monterey 12.1. Toto sú novinky, ktoré aktualizácia prináša

Od uvedenia mini-LED modelov MacBook Pro na trh v októbri sa objavovali sťažnosti na scrollovanie a posúvanie kariet v prehliadači Safari. Jednalo sa o chýbajúcu podporu ProMotion. Obnovovacia frekvencia 120Hz pri technológii ProMotion bola pritom pre niektoré aplikácie na Macu funkčná, no Safari medzi ne podľa všetkého nepatrilo.

Majitelia MacBookov Pro, ktorí si všimli absenciu ProMotion budú môcť pri aktualizácii na macOS Monterey 12.2 získať plynulejšie a hladšie scrollovanie v Safari. Aktualizácia je v súčasnosti k dispozícii pre vývojárov a v blízkej budúcnosti bude pravdepodobne vydaná verejná beta verzia.

MacBook Pro

Okrem tejto opravy by sme sa mali dočkať aj ďalších bug fixov a opráv problémov, ktoré momentálne trápia nielen používateľov novej generácie MacBookov Pro. Apple má v pláne takisto vydať očakávanú funkciu Universal Control, no tej sa s najväčšou pravdepodobnosťou dočkáme až v prvom štvrťroku 2022.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -