Od príchodu nového systému macOS Monterey sa používatelia stretávali s rôznymi problémami. Zdá sa, že jeden z nich bude riešiť nasledujúca aktualizácia. Viacerí majitelia 14- a 16-palcových MacBookov Pro hlásia, že od inštalácie beta verzie macOS Monterey 12.2 je posúvanie v Safari plynulejšie a výkonnejšie čo naznačuje, že podpora ProMotion konečne funguje tak, ako má.

Prečítajte si tiež  Apple vydalo macOS Monterey 12.1. Toto sú novinky, ktoré aktualizácia prináša

Od uvedenia mini-LED modelov MacBook Pro na trh v októbri sa objavovali sťažnosti na scrollovanie a posúvanie kariet v prehliadači Safari. Jednalo sa o chýbajúcu podporu ProMotion. Obnovovacia frekvencia 120Hz pri technológii ProMotion bola pritom pre niektoré aplikácie na Macu funkčná, no Safari medzi ne podľa všetkého nepatrilo.

- Reklama -

Majitelia MacBookov Pro, ktorí si všimli absenciu ProMotion budú môcť pri aktualizácii na macOS Monterey 12.2 získať plynulejšie a hladšie scrollovanie v Safari. Aktualizácia je v súčasnosti k dispozícii pre vývojárov a v blízkej budúcnosti bude pravdepodobne vydaná verejná beta verzia.

MacBook Pro

Okrem tejto opravy by sme sa mali dočkať aj ďalších bug fixov a opráv problémov, ktoré momentálne trápia nielen používateľov novej generácie MacBookov Pro. Apple má v pláne takisto vydať očakávanú funkciu Universal Control, no tej sa s najväčšou pravdepodobnosťou dočkáme až v prvom štvrťroku 2022.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -