Apple ako jedna z najväčších technologických spoločností na svete urobila minulý rok krok, ktorý vyrazil dych viacerým firmám zaoberajúcim sa vývojom a výrobou počítačových komponentov. V Macu už v blízkej budúcnosti nenájdete procesory od Intelu, čo pochopiteľne hrá do karát gigantovi ako AMD.

Najnovšie sa na túto tému vyjadril viceprezident AMD pre produktový manažment a marketing, David McAfee. Aj keď by ste z úst zástupcu konkurenčnej firmy možno očakávali kritiku, ten povedal niečo celkom iné. 

- Reklama -

AMD sa drží svojej stratégie tak ako predtým

Prvý procesor Apple Sillicon M1, postavený na platforme ARM ocenil a dokonca chválil. Podľa jeho názoru je táto cesta spoločnosti Apple správna, no AMD má konkurencieschopný plán a presne preto nezmení stratégiu vývoja či výroby čipov.

„Povedal by som, že najväčšia inovácia, ktorú spoločnosť Apple priniesla do ekosystému je životnosť batérie a energetická účinnosť. Tá pochádza z dedičstva vývoja mobilných telefónov a spôsobu jeho začlenenia do počítača pomocou metodiky návrhu mobilného telefónu “

S týmto tvrdeniami sa nedá nesúhlasiť, pretože obyčajný MacBook Air zvládne až 18 hodín na jedno nabitie a jeho drahší braček MacBook Pro 13″ až 20 hodín na jedno nabitie. Podmienkou je samozrejme prítomnosť procesora M1.

Tieto čísla sú pritom natoľko dobré, že prekvapili aj inžinierov v spoločnosti Apple. V tomto bode je však dôležité podotknúť, že tento technologický gigant je s vývojom svojich ARM procesorov ešte iba na začiatku. Nechajme sa prekvapiť, čo nám ukáže v budúcnosti.

 

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -