Spoločnosť Apple dokončuje svoje úsilie o osadenie vlastného procesora do každého počítača Mac, ktorý má v ponuke. Začalo to minulý rok Macom mini, MacBookom Air a MacBookom Pro a pokračovalo pred pár mesiacmi predstavením 24″ iMacu. Teraz sú na rade ďalšie zariadenia.

Ako uvádza prestížny leaker Mark Gurman (presnosť 89,1 %) z agentúry Bloomberg, v Cupertine pilne pracujú na tom, aby sa naplno osamostatnili od spoločnosti Intel, ktorá im dnes dodáva procesory takmer do každého počítača.

Tento proces je však zdĺhavý a nekomplikuje ho iba pandémia koronavírusu ale aj kríza spojená s výrobou polovodičov. Tá okrem iného zasiahla aj segment iPhonu či iPadu, v ktorom sa prejaví v najbližších týždňoch. Apple už stihlo varovať akcionárov.

Apple Sillicon bude všade už čoskoro

imacČo sa týka samotnej platformy Apple Sillicon, v súčasnosti poznáme len jeden ARM procesor s označením M1, ktorý vo svete zožal obrovský úspech. Chválili ho nielen bežní novinári ale aj profesionálni používatelia.

Niet sa teda čudovať, že zákazníci tohto technologického giganta sa už nevedia dočkať ďalších zariadení, ktoré prinesú aj výkonnejšie verzie nových čipov. Konkrétne má ísť o procesor M1X a M2, ktoré zažijú premiéru pri predstavení MacBooku Pro 14″ a MacBooku Pro 16″ na jeseň 2021.

Prečítajte si tiež  Nový iMac 24" na splátky? Špičkový hardvér môžete mať aj za 34,95 € mesačne!

Týmto to ale samozrejme neskončí a Apple v roku 2022 uvedie na trh aj ARM iMac s 32″ displejom či ARM Mac Pri s kompaktnejším dizajnom. Špičkové stroje budú disponovať najmodernejšími technológiami ako aj vlastnými grafickými kartami.

Kedy sa Apple zbaví Intelu? 

Do konca budúceho roka teda uvidíme platformu Apple Sillicon v každom novom predávanom Macu, pričom Apple bude pomaly končiť s predajom zariadení bežiacich na procesoroch od Intelu.

V súčasnosti ešte s istotou nepoznáme rok, kedy už Intel nebude dodávať čipy ani pre jeden Mac. Podobný prechod predsa len nemusí byť úplne ideálny pre niektorých profesionálov, ktorí si ešte nezvykli na emulátor Rossetta 2. Je však pravdepodobne, že sa bavíme o roku 2023, nanajvýš 2024. Potom už bude Apple v tejto oblasti maximálne sebestačné!

Napíšte nám do komentára, na ktorý počítač s procesorom Apple Sillicon sa najviac tešíte vy?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -