Výdrž batérie bola vždy jednou zo silných stránok, ktorou sa MacBooky mohli hrdo pýšiť. Príchod namakaného čipu M1 však túto skutočnosť posunul na úplne novú úroveň. Ukazateľu stavu batérie nechceli veriť ani samotní vývojári firmy Apple.

Od implementácie „M1-ky“ do jablkových počítačov neprešiel ešte ani rok, no už teraz je jasné, že Apple Silicon má pred sebou veľmi pozitívnu budúcnosť. Počas najbližších dvoch rokov má Apple v pláne kompletné predimenzovanie svojho počítačového portfólia na čip Apple Silicon.

M1

Výdrž, ktorá berie dych

Posledné informácie poukazujú na vtipnú príhodu, ktorá sa odohrávala v stajni Apple ešte počas testovania nového čipu. Výdrž batérie v MacBooku s Apple Silicon čipom bola tak neuveriteľná, až si vývojári mysleli, že sa indikátor stavu batérie jednoducho pokazil.

V porovnaní s počítačmi poháňanými Intel procesorom sa jedná o brutálny nárast výkonu, čo sa samozrejme podpísalo aj na batérii. K tomuto faktu sa vyjadril aj Bob Borchers, viceprezident produktového marketingu:

„Keď sme pracovali s novým systémom prvýkrát a zaoberali sme sa prácou niekoľko hodín, ukazateľ batérie sa vôbec nehýbal. Hovorili sme si, že je to nejaká chyba a indikátor je určite pokazený. Potom sa ale Tim (Tim Millet-viceprezident platformovej architektúry Apple) v pozadí začal smiať a povedal nám, že tak to má byť.“

Batéria v MacBooku Pro M1 vydržala pri testoch 16 hodín a 25 minút. Pre porovnanie, predošlá generácia MacBooku Pro s Intel procesorom obstála v rovnakých testoch s časom 10 hodín a 21 minút. V prípade jednej generácie sa jedná o obrovský rozdiel.

M1

Budúcnosť nesie meno Apple Silicon

V poslednej dobe sme mali možnosť sa presvedčiť, že M1 Apple Silicon je naozaj kľúčovým prvkom vo vývoji jablkových zariadení. Okrem MacBookov a nového iMacu môžeme čip nájsť aj v iPade Pro, ktorý ešte viac zúžil hranicu medzi počítačom a tabletom.

V najbližších mesiacoch by sme sa mali dozvedieť nové informácie, ako plánuje spoločnosť s vývojom čipu naložiť. V hre je okrem nového 14″ a 16″ MacBooku Pro aj obrovský 32″ palcový iMac s novým čipom M1X alebo M2X. Jedno je však isté. Ak sa Apple bude aj naďalej posúvať vo vývoji procesorov rovnakým tempom ako doteraz, tak sa určite môžeme tešiť na veľké veci.

Prečítajte si tiež  AKTUÁLNE: iOS 17.4 vyjde v marci s týmito novinkami
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJBGR
Tomáš Varga
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.