Ako píše portál Macrumors, podľa nedávno zverejneného patentu spoločnosť Apple uvažuje o návrate ikonického podsvieteného loga Apple na budúcich modeloch MacBookov. Firma by tak do ponuky vrátila prvok, ktorý milovali všetci jej fanúšikovia.

Nový patent, ktorý spoločnosť Apple podala v máji 2022 a ktorý minulý týždeň zverejnil americký patentový úrad, zhŕňa rôzne implementácie „elektronických zariadení s podsvietenými zrkadlovými štruktúrami“, ale ilustrovaný príklad necháva čitateľov na pochybách o konkrétnom spôsobe použitia.

„Elektronické zariadenie, napríklad prenosný počítač alebo iné zariadenie, môže mať kryt. V kryte môžu byť namontované komponenty, ako napríklad displej a klávesnica. Na zadnej strane krytu môže byť logo. Logo alebo iné štruktúry v kryte zariadenia môžu byť vybavené osvetleným čiastočne reflexným svetlom.“

Komplikovaná formulácia patentu je celkom logická, nakoľko nikto v spoločnosti nechce prezradiť, čo plánuje v budúcnosti. Možné je teda dokonca aj to, že Apple prinesie svietiace logo aj do iných produktov, napríklad do iPadu. 

Apple sa na tento prvok spoliehalo 16 rokov

MacBook svietiace logo
Zdroj: Unsplash / Marcin Nowak

Prvým notebookom so svietiacim logom bol PowerBook G3 tretej generácie uvedený na trh v roku 1999 a svietiaci symbol sa stal základným dizajnovým prvkov prenosných Apple počítačov na nasledujúcich 16 rokov.

V roku 2015 začala spoločnosť Apple zo svojich MacBookov odstraňovať podsvietené logo, počnúc ultratenkým 12-palcovým MacBookom, ktorý mal namiesto toho logo z lešteného kovu, aké sa používa na iPadoch a na všetkých nasledujúcich MacBookoch dodnes.

MacBook logo
Zdroj: Unsplash / Oliur

Ak by sa však svietiace logo vrátilo, bola by to perfektná správa pre milovníkov značky. Práve tento komponent bol totiž niečim ikonickým, čo robilo z MacBooku iný počítač než všetky ostatné. Nechajme sa prekvapiť, aké plány má technologický gigant z Cupertina.

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Stolný 24" iMac padol na cenové dno. Takýto lacný ešte nikdy predtým nebol
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here