Ako píše portál Macrumors, podľa nedávno zverejneného patentu spoločnosť Apple uvažuje o návrate ikonického podsvieteného loga Apple na budúcich modeloch MacBookov. Firma by tak do ponuky vrátila prvok, ktorý milovali všetci jej fanúšikovia.

Nový patent, ktorý spoločnosť Apple podala v máji 2022 a ktorý minulý týždeň zverejnil americký patentový úrad, zhŕňa rôzne implementácie „elektronických zariadení s podsvietenými zrkadlovými štruktúrami“, ale ilustrovaný príklad necháva čitateľov na pochybách o konkrétnom spôsobe použitia.

„Elektronické zariadenie, napríklad prenosný počítač alebo iné zariadenie, môže mať kryt. V kryte môžu byť namontované komponenty, ako napríklad displej a klávesnica. Na zadnej strane krytu môže byť logo. Logo alebo iné štruktúry v kryte zariadenia môžu byť vybavené osvetleným čiastočne reflexným svetlom.“

Komplikovaná formulácia patentu je celkom logická, nakoľko nikto v spoločnosti nechce prezradiť, čo plánuje v budúcnosti. Možné je teda dokonca aj to, že Apple prinesie svietiace logo aj do iných produktov, napríklad do iPadu. 

Apple sa na tento prvok spoliehalo 16 rokov

MacBook svietiace logo
Zdroj: Unsplash / Marcin Nowak

Prvým notebookom so svietiacim logom bol PowerBook G3 tretej generácie uvedený na trh v roku 1999 a svietiaci symbol sa stal základným dizajnovým prvkov prenosných Apple počítačov na nasledujúcich 16 rokov.

V roku 2015 začala spoločnosť Apple zo svojich MacBookov odstraňovať podsvietené logo, počnúc ultratenkým 12-palcovým MacBookom, ktorý mal namiesto toho logo z lešteného kovu, aké sa používa na iPadoch a na všetkých nasledujúcich MacBookoch dodnes.

MacBook logo
Zdroj: Unsplash / Oliur

Ak by sa však svietiace logo vrátilo, bola by to perfektná správa pre milovníkov značky. Práve tento komponent bol totiž niečim ikonickým, čo robilo z MacBooku iný počítač než všetky ostatné. Nechajme sa prekvapiť, aké plány má technologický gigant z Cupertina.

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -