Apple chystá ďalší monitor

V Cupertine si evidentne uvedomili, že keby priniesli lacnejšiu verziu špičkového monitora Pro Display XDR, mohla by byť populárna medzi fanúšikmi. Leaker Mark Gurman (presnosť 89,1%) informoval cez agentúru Bloomberg, že takéto zariadenie je už vo vývoji a dočkať sa ho môžeme koncom roka 2021.

Hoci mal byť Pro Display XDR nástupcom monitora Thunderbolt Display, v skutočnosti mieri oveľa vyššie, nakoľko je cca 5x drahší (od 5 499€ do 7 600€). Ani zďaleka tak nie je určený pre bežného alebo náročnejšieho spotrebiteľa, ale len pre profesionálov. Presne túto “medzeru” sa Apple pokúsi vyplniť.

Jeho nový monitor by mal prísť na trh s výrazne nižšou cenou ale aj okresanými funkciami a schopnosťami. Medzi rozdiely v porovnaní s Pro Display XDR môže patriť nižšie rozlíšenie, uhlopriečka, slabší jas a kontrastný pomer.

Apple aktuálne nemá v ponuke monitor, ktorý by si mohol kúpiť majiteľ MacBooku Air alebo Macu mini. Poväčšine títo ľudia siahajú po riešení od konkurencie. Toto by sa malo zmeniť.

- Reklama -

Spomínaný Thunderbolt Display bol predstavený ešte v roku 2011 a ponúkal rozlíšenie 2560×1440, pričom jeho predaj (bez nástupcu) skončil v roku 2016. Bližšie podrobnosti zatiaľ nepoznáme, no už teraz nás táto téma veľmi zaujíma. Akonáhle sa dozvieme viac, budete to vedieť medzi prvými.

- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here