Apple chystá ďalší monitor

V Cupertine si evidentne uvedomili, že keby priniesli lacnejšiu verziu špičkového monitora Pro Display XDR, mohla by byť populárna medzi fanúšikmi. Leaker Mark Gurman (presnosť 89,1%) informoval cez agentúru Bloomberg, že takéto zariadenie je už vo vývoji a dočkať sa ho môžeme koncom roka 2021.

Hoci mal byť Pro Display XDR nástupcom monitora Thunderbolt Display, v skutočnosti mieri oveľa vyššie, nakoľko je cca 5x drahší (od 5 499€ do 7 600€). Ani zďaleka tak nie je určený pre bežného alebo náročnejšieho spotrebiteľa, ale len pre profesionálov. Presne túto „medzeru“ sa Apple pokúsi vyplniť.

Jeho nový monitor by mal prísť na trh s výrazne nižšou cenou ale aj okresanými funkciami a schopnosťami. Medzi rozdiely v porovnaní s Pro Display XDR môže patriť nižšie rozlíšenie, uhlopriečka, slabší jas a kontrastný pomer.

Apple aktuálne nemá v ponuke monitor, ktorý by si mohol kúpiť majiteľ MacBooku Air alebo Macu mini. Poväčšine títo ľudia siahajú po riešení od konkurencie. Toto by sa malo zmeniť.

Spomínaný Thunderbolt Display bol predstavený ešte v roku 2011 a ponúkal rozlíšenie 2560×1440, pričom jeho predaj (bez nástupcu) skončil v roku 2016. Bližšie podrobnosti zatiaľ nepoznáme, no už teraz nás táto téma veľmi zaujíma. Akonáhle sa dozvieme viac, budete to vedieť medzi prvými.

Prečítajte si tiež  Hľadáte Apple produkty za bezkonkurenčnú cenu? iSpot vám ich doručí rýchlo, lacno a aj na splátky
Môže ťa zaujímať
- Reklama -