Apple minulý rok začalo predávať Pro Display XDR. Jedná sa o profesionálny nástroj, ktorého základná cenovka štartuje na úrovni 4,999$ s možnosťou vylepšenia (stojan, špeciálne antireflexné sklo) až na približne 7 tisíc dolárov. To je dosť. Profesionálny displej ale môže stáť aj 40 000$. Presne s takým bol teraz Apple Pro Display XDR porovnaný.

Apple Pro Display XDR porovnal s displejom za 40 000$. Takýto je verdikt.

Ak vám prišla suma, ktorú si Apple pýta za displej, ktorý je určený predovšetkým k novému iMacu Pro „uletená“, mohli by ste sa zoznámiť s monitorom Sony BVM-HX310.

- Reklama -

Ten stojí oveľa viac a to 43 000$. Už po vizuálnej stránke je vidieť, že vyzerá omnoho zastaralejšie, ale netreba sa nechať zmiasť. Tento výrobok obsahuje len najmodernejšie technológie a využíva sa napríklad na edit filmov, ktoré následne putujú do kín.

Zrazu už Apple Pro Display XDR so základnou cenou 4999$ (a ani s plnou 6998$) nevyzerá až tak draho. Napriek tomu Apple sľubuje používateľom, že dokáže ponúknuť rovnaký výkon ako niektoré profesionálne displeje od konkurencie (ktorým môže byť aj Sony BVM-HX310), ktoré stoja oveľa viac. Je to samozrejme odvážne tvrdenie od tejto spoločnosti. Dokáže teda jej skoro 8 násobne lacnejší produkt konkurovať špičkovým technológiám od spoločnosti Sony?

Pro Display XDR môžete čistiť iba špeciálnou handričkou.
Apple Pro Display XDR porovnal s displejom za 40 000$

To už onedlho zistíte vďaka Vincentovi Teohovi, ktorý sa to rozhodol preveriť vrámci YouTube kanála HDTVTest. Na videu môžete vidieť to, že počas merania základných dát (presnosť farieb, jas, kontrast a podobne) boli zistené nedostatky na strane monitoru od spoločnosti Apple. Porovnanie je kritické najmä pri presnosti farieb a kontrastu v situácii, kedy je na monitore nastavený plný jas. Tak isto je tu spomenutá aj akási „nejednotnosť“ obrazovky.

Apple Pro Display XDR ťahal za kratší koniec aj pri tmavých scénach a v tmavšej čiernej farbe. Viac vám však prezradí video. Hoci možno monitor nedopadol úplne podľa tvrdení Apple, treba druhým dychom dodať, že vo svojej cenovej kategórii patrí medzi najlepšie na svete a pokiaľ na ňom bude potrebovať profesionál čokoľvek odsledovať, bude mu na to plnohodnotne stačiť. Chceli by ste ho mať aj doma?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -