Apple predstavilo ešte pred letom 2019 nový Mac Pro, ktorý sa koncom roka dostal do predaja. Popravde, nečakali sme, že by sme sa niekedy dočkali českej alebo slovenskej recenzie. Našťastie tu máme ale Petra Máru, ktorý si podobný stoj na video zabezpečil a my si môžeme pozrieť recenziu Macu Pro spolu s Pro Display XDR v autentickom unboxingu.

2Petr Mára rozbalil Mac Pro spolu s Pro Display XDR.

Petr Mára rozbalil Mac Pro spolu s Pro Display XDR.
Petr Mára rozbalil Mac Pro spolu s Pro Display XDR.

Následujúce video vám veľmi odporúčame pustiť. Hoci pravdepodobne nebudete cieľovým zákazníkom Macu Pro, možno trochu lepšie pochopíte, na čo je samotný stroj určený. Petr Mára má skúsenosti s kadejakými produktami za rôzne čiastky peňazí. Ako sám vo videu priznal, Mac Pro a ani Pro Display XDR vôbec nepotrebuje.

Napriek tomu už po prvotnom pohľade na toto zariadenie bol extrémne prekvapený a po počítači spolu s obrazovkou zatúžil. Najviac ho zaujala kvalita spracovania a zmysel pre detail, ktorý tu Apple zakomponovalo. Je síce pravda, že v tomto prípade to nie sú práve dôležité vlastnosti.

Mac Pro je pracovaná mašina, ktorá má slúžiť na kvalitne odvedenú prácu a nie na to, aby ste sa na ňu pozerali. Napriek tomu to má niečo do seba a človek na nej práve kvôli akémusi „zážitku“ chce pracovať. Tento superpočítač od Apple si viete navyše zakúpiť aj vo verzii Rack. Pomocou tejto konfigurácie ho viete zasunúť do stojana.

mac pro rack
Takto vyzerá Mac Pro v Rack verzii – svetapple.sk

Medzi hlavné benefity tohto produktu patrí napríklad to, akým spôsobom si ho môžete počas používania rozširovať a vylepšovať. Taktiež je tu prepracovaný systém chladenia. Mára poznamenáva, že aj napriek výkonu počítač príliš nepočuť. Musíte sa sústrediť na to aby ste zaznamenali „bzukot“ ventilátorov.

Vo videu pravdepodobne nejde o verziu za 65 000€. Toľko môže zariadenie v plnej konfigurácii stáť. Napriek tomu je to dosť drahá záležitosť a presne preto predpokladáme, že toto je možno jediná reálna a kvalitná video-recenzia na internete v češtine, na ktorej si môžete Mac Pro a Pro Display XDR pozrieť po boku spolu s veľmi odborným komentárom. Viac na ďalšej strane…

Späť
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.