Cesta ďalšieho ikonického Apple produktu prišla na svoj koniec. Podľa svojej internetovej stránky dnes spoločnosť Apple zaradila 13″ MacBook Pro z roka 2012 medzi produkty, ktoré sú celosvetovo zastarané. Išlo o posledný laptop s logom nahryznutého jablka, ktorý disponoval CD mechanikou.

MacBook Pro s mechanikou by ste hľadali už len márne

Tento model MacBooku Pro, ktorý sa svetu predstavil v júni 2012, bol posledným Macom s integrovanou mechanikou CD/DVD, ktorý spoločnosť Apple ponúkala.

Verzia sa predávala do októbra 2016 ako cenovo dostupnejšia možnosť popri ostatných Macoch. Apple stále ponúka externú mechaniku SuperDrive aj dnes, no pre jej zapojenie je potrebný USB-C adaptér.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

MacBook Pro 2012 s CD/DVD mechanikou
Zdroj: Apple

Okrem toho, že sa produkty dostanú na tento historický zoznam sa s nimi spája aj niekoľko ďalších dôležitých aspektov. Vintage zariadenia nemajú zaručenú možnosť opravy od spoločnosti Apple, alebo autorizovaných servisných stredísk Apple.

Ak, ale Apple má k dispozícii dostupné náhradné diely, môže v zriedkavých prípadoch poskytnúť servis. Je to teda skôr o náhode.

To čo ste zrejme nevedeli je, že MacBooky majú nárok na predĺženú dobu opravy na batériu, a to až do 10 rokov od doby, keď sa produkt naposledy distribuoval na trh. Pokiaľ ide o softvér, spoločnosť Apple v roku 2020 ukončila podporu 13″ modelu MacBook Pro so systémom macOS Big Sur z polovice roka 2012.

Prečítajte si tiež  Oplatí sa MacBook Air M1 v roku 2024? Tu je jasný verdikt

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -