Na trhu s notebookmi je skutočne množstvo produktov, z ktorých si môžu potenciálni záujemcovia vyberať. Jedným z nich je aj MacBook Air z procesorom M1, ktorý je v predaji už niekoľko rokov. Hoci sa dá kúpiť za fantastickú cenu, objavuje sa pri ňom otázka, či sa to v roku 2024 ešte oplatí. Rozhodli sme sa na ňu nájsť jasnú odpoveď.

Jednou z najvýraznejších predností MacBooku Air M1 je jeho výkonný procesor M1 s 8-jadrovým CPU a 7-jadrovým GPU. Tento čip stále poskytuje vynikajúci výkon pre bežné aj náročnejšie úlohy a vďaka nemu hladko zvládnete multitasking, prácu s grafickými aplikáciami a dokonca aj hranie menej náročných hier. Navyše, dokonalá optimalizácia medzi hardvérom a softvérom spoločnosti Apple zaisťuje, že MacBook Air M1 je stále aktuálny a efektívne využíva najnovšie aktualizácie operačného systému macOS.

Ďalšou výhodou pri výbere tohto modelu je paradoxne jeho vek. Apple ho od uvedenia na trh ponúka za pomerne mastných 1 199 € za základný model, no keďže už nie je najnovší, po kliknutí na tento odkaz ho viete získať za 958 €, čo je vynikajúca ponuka. Okrem toho netreba zabúdať, že ide o Mac a hlavne model postavený na modernej architektúre Apple Sillicon. Aj do budúcna si teda bude dobre držať svoju cenu.

MacBook Air M1
Zdroj: YouTube / Arthur Winer (úprava redakcie)

Ďalšou významnou prednosťou tohto modelu je jeho vynikajúca výdrž batérie. MacBook Air M1 prichádza s akumulátorom, ktorý vydrží celý deň práce bez potreby dobíjania, čo je ideálne pre užívateľov, ktorí sú neustále na cestách alebo potrebujú spoľahlivé zariadenie pre dlhé pracovné dni. Apple presnejšie uvádza až 17 hodín, no pri náročnejších činnostiach počítajte skôr 10 – 12 hodinami na jedno nabitie.

Navyše, MacBook Air M1 ponúka skvelý pomer cena-výkon. V porovnaní s najnovšími modelmi je cenovo dostupnejší, čo z neho robí atraktívnu voľbu pre študentov, freelancerov, alebo malé podniky. Okrem toho, minimalistický a ľahký dizajn MacBooku Air M1 nestráca na svojej atraktivite ani dnes, pretože pôsobí nadčasovo.

Jeho tenké prevedenie a nízka hmotnosť z neho robia ideálneho spoločníka na cesty a robustná hliníková konštrukcia zaistí dlhú životnosť. Poteší tiež prítomnosť Touch ID, kvalitného Retina displeja s vysokým rozlíšením či solídnych reproduktorov.

Zhrnuté a podčiarknuté, MacBook Air M1 aj napriek svojmu veku zostáva v roku 2024 vynikajúcou voľbou pre užívateľov hľadajúcich spoľahlivý, výkonný a cenovo dostupný notebook s operačným systémom macOS. A keďže ho po kliknutí na tento odkaz viete kúpiť za 958 €, z nášho pohľadu tu nie je nad čím špekulovať. Rozhodnutie, ale nechávame na vás.

Prečítajte si tiež  NÁVOD: Ako získať SkyShowtime navždy za polovicu. Jednu vec musíte o zľavnenom predplatnom vedieť!

Navyše ak si chcete kúpiť kvalitné ochranné puzdro za zvýhodnenú cenu, s našim kódom „svetapple20“ ho môžete na Loopi.sk získať s príjemnou 20 % zľavou. Tak na čo ešte čakáte?

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -