Niekedy sa objavia informácie o tom, že Apple má problémy. Občas bývajú závažnejšie, inokedy zase ľahšie. Každopádne, tento krát môžu znieť pomerne prekvapivo avšak v konečnom dôsledku oprávnene. Jedná sa o filter proti prachu, ktorý chýba v MacBooku a ten má kvôli tomu problémy.

Apple má problémy, nepomohlo ani odvolanie

Len nedávno bolo Apple žalované za na prvý pohľad paradoxný prípad. Vo jeho počítačoch totižto už od roku 2013 absentuje filter proti prachu (ktorý však nikto nemusí dávať povinne). To spôsobuje po dlhšom čase a neprečistení značné problémy so zariadením. Kvôli prachu sa počítač často prehrieva, z teploty sa rýchlejšie vybíja baterka no čo je hlavné vznikajú rôzne nepríjemné poškodenia, ktorý oprava nie je na desiatky ale stovky eur. Žaloba obsahovala aj informáciu o tom, že po poškodení prachom Apple nepriamo nútil zariadenia opraviť.

MacBook - svetapple.sk
MacBook – svetapple.sk

Hoci celý prípad môže znieť tak trochu paradoxne, predsa len má čosi do seba. Pokiaľ si niekto kúpi zariadenie za tisíce eur, neráta s tým, že kvôli prachu, ktorý sa do neho povedzme za dva roky dostane bude musieť platiť za základnú dosku niekoľko stoviek. Na druhú stranu je ale prečistenie počítača po určitej dobe odporúčané a čiastka za túto službu sa pohybuje v desiatkách eur. Súd pri odvolaní tohto prípadu spoločnosťou Apple zakročil nečakane. Jablková spoločnosť evidentne očakávala, že z toho veľmi ľahko vyviazne avšak nestalo sa tak. Kalifornský súd odvolenie zmietol zo stola.

Sudkyňa Lucy Ko o zvláštnom odvolaní od Apple

Ako sa ukazuje, jablkovej spoločnosti to nateraz nevyšlo a tak môžeme len konštatovať, že Apple má problémy. Podľa vyjadrenia sudkyne Lucy Ko bolo v odvolaní Applu kopec zmätku a rozpísané bolo na 2 stranách. Aj to bol dôvod, prečo to spoločnosti nevyšlo. Navyše súd požiadal obe zúčastnené strany o to aby svoju žalobu skrátili len na 5 bodov. To je však pomerne bežné pri súdoch väčšieho romeru.

Pokiaľ Apple vyhrá, tí čo ho žalovali budú musieť zaplatiť nemalú čiastku. Pokiaľ ale Apple prehrá, tí čo ho žalovali neočakávajú len finančnú kompenzáciu za absenciu prachového filtra. Očakávajú, že firma im preplatí aj náklady spojené s doterajším servisom zariadenia, ktorý bolo nutné urobiť práve kvôli prachu. Uvidíme.

Apple má problémy. Dôvodom je filter proti prachu.

zdroj: appleinsider

ZDROJAppleinsider
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here