Spoločnosť Apple počas dnešného dňa predstavila nový MacBook Air s procesorom M3, ktorý prináša až 60 % nárast výkonu v porovnaní s MacBookom Air s čipom M1, ktorý bol uvedený na trh ešte so starým dizajnom v roku 2020. A aj keď je to smutná správa a značí to, že tento počítač už nie je najnovší, stále to neznamená, že patrí do starého železa.

MacBook Air M1 bol totiž vyrobený v dostatočnom počte, vďaka čomu ešte niekoľko mesiacov bude dostupný v rámci skladových zásob externých predajcov. Oficiálne teda zmizol len zo stránok Apple.com po celom svete. Zároveň tiež platí, že hoci je novinka o viac, ako polovicu výkonnejšia, stále to nie je taký extrémny údaj, keď vezmeme do úvahy, čo všetko už ponúka a dokáže MacBook Air M1, ktorý priniesol ako vôbec prvý čipy Apple Sillicon postavené na architektúre ARM. Určite to teda neznamená, že by ste si už tento model nemali kupovať.

Apple ho do dnešného dňa oficiálne predával za poriadne mastných 1 199 € s DPH, avšak vy ho po kliknutí na tento odkaz môžete mať už za 919,64 € s DPH. Získate pritom model s 8-jadrovým CPU, 7-jadrovým GPU, 8 GB RAM a 256 GB SSD úložiskom, ktoré je paradoxne rýchlejšie, než úložisko s rovnakou kapacitou v nástupcovi s čipom M2. Apple tu totiž použil úplne inú technológiu.

MacBook Air
Zdroj: Unsplash / Isaac Martin

MacBook Air M1 je ideálny počítač pre stredne náročného spotrebiteľa, ktorý potrebuje prevažne pracovať s rôznymi dokumentami, či kontrolovať internet a sociálne siete. Nezapotí sa, ale ani pri náročnejšej činnosti, napríklad v grafických programoch ako Photoshop, Illustrator alebo Final Cut (strihanie videa). MacBook Air M1 má kvalitný Retina displej s vysokým rozlíšením, veľmi kompaktné rozmery a odolné hliníkové telo.

Taktiež sa v ňom nachádzajú 2 USB-C porty, kvalitné reproduktory, možnosť odomykania cez Touch ID a veľa ďalších benefitov. Azda najväčším z nich je, ale výdrž batérie, ktorá vďaka platforme ARM zvládne fungovať až 17 hodín na jedno nabitie. Aj keď teda Apple vyradil tento model z ponuky, po kliknutí na tento odkaz ho kúpite za 919,64 € s DPH a veľmi sa to oplatí. Netreba tiež zabúdať, že si bude výborne držať cenu. Konkurenčné zariadenia, ktoré sú podobne staré sa už takto dobre nepredávajú.

Navyše ak si chcete kúpiť kvalitné ochranné puzdro za výhodnú cenu, na e-shope Loopi.sk ho získate už za 19,99 €. Vďaka tomu budete mať istotu, že sa vášmu MacBooku Air počas používania nič nestane.

Prečítajte si tiež  Pozrite si nový trailer k pripravovanému seriálu Severance z produkcie Apple TV+

Nakoniec sa ešte hodí spomenúť, že Apple okrem MacBooku Air M1 prestal predávať aj 15″ MacBook Air M2, ktorý bol predstavený iba minulý rok a nahradil ho model M3. V ponuke sa teda ohrial len cca 9 mesiacov a to skutočne nie je dlhá doba.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1000 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -