To, o čom sa dlhé mesiace potajomky šepkalo sa teraz stalo realitou. Spoločnosť Apple len pre pár desiatkami minút predstavila úplne nový MacBook Air s 13- a 15-palcovými displejmi, ktorý dostal do vienka najmodernejší procesor M3, ktorý sa po prvýkrát objavil v drahších modeloch koncom minulého roka.

Technologický gigant z Cupertina zverejnil aj správu, v ktorej sa píše, že nový MacBook Air je až o 60% rýchlejší, než model s čipom M1 a až 13-krát rýchlejší než najrýchlejší MacBook Air s čipom od Intelu. Vďaka tomu na ňom môžete vykonávať aj náročnejšiu robotu a zároveň sa nemusí báť, že by to zariadenie nezvládlo.

Dôkazom je aj podpora pre pripojenie až dvoch externých displejov, keď je veko notebooku zatvorené. Tento naoko nenápadný detail predstavuje zásadné zlepšenie oproti predchádzajúcim modelom M1 a M2, ktoré podporovali len jeden externý displej.

MacBook Air
Zdroj: Apple

Najlepší notebook pre bežných ľudí na AI

Apple v tomto prípade predstavil aj výkonnejší a efektívnejší Neural Engine, pričom dodal, že MacBook Air zostáva „najlepším bežne dostupným notebookom pre AI„.

Novinkou je aj AV1 dekódovací engine, ktorý zabezpečuje efektívnejšie a kvalitnejšie video streamovanie zo služieb ako Netflix, HBO Max alebo Disney+.

Aby toho nebolo málo, spoločnosť Apple po novom ponúka v MacBooku Air M3 aj štandard Wi-Fi 6E či vylepšené mikrofóny spolu s režimami Voice Isolation a Wide Spectrum, vďaka čomu sa zákazník dočká lepšej zrozumiteľnosti hlasu pri audio a video hovoroch.

MacBook Air M3 dostal novú farbu

MacBook Air
Zdroj: Apple

Po dizajnovej stránke sa nezmenilo skoro nič, no Apple pridal nové farebné prevedenie Midnight, ktoré je podľa opisu odolnejšie, respektíve menej náchylné na zachytávanie odtlačkov prstov.

Nový MacBook Air M3 si môžu zákazníci predobjednať už dnes, pričom prvé dodávky dorazia ku zákazníkom v piatok 8. marca. K dispozícii sú farebné prevedenia Midnight, Starlight, Space Gray a Silver a cena základného modelu štartuje na Slovensku na hranici 1 299 € s DPH. Len pre porovnanie, starší model s procesorom M2 kúpite po kliknutí na tento odkaz od 1 199 € s DPH.

A aj keď nejde o žiadne revolučné uvedenie na trh, nový MacBook Air M3 je pekným príkladom toho, ako Apple posúva hranice v technologickom svete, prinášajúc výkonnejšie a efektívnejšie zariadenia, ktoré sú pripravené splniť požiadavky moderného digitálneho sveta.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1000 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Paradox: Nový iPhone 14 bolo možné predobjednať v Rusku skôr ako v USA. Apple však o ničom nevedelo
Môže ťa zaujímať
- Reklama -