Spoločnosť Apple je roky rokúce jeden z najväčších výrobcov počítačov na svete. V jej portfóliu však nenájdete stovky modelov, ale naopak typy počítačov dokážete zrátať na prstoch dvoch rúk (keď nehovoríme o konfiguráciách). Apple si ide odjakživa svojou vlastnou cestou a neriadi sa tým, čo robí jeho konkurencia.

Aby sme to bližšie špecifikovali, notebooky s dotykovým displejom sú tu už ďaleko viac, ako desať rokov a aj keď ide o praktickú a užitočnú funkciu, Apple sa jej bráni, pretože si myslí, že operačný systém macOS na dotykové ovládanie nie je vôbec prispôsobený. Používatelia, ale tvrdia niečo iné a podľa všetkého dotykový displej na počítači vyžadujú. Technologický gigant z Cupertina sa preto rozhodol, že na tom začne pracovať.

Nejde pritom len o výplod fantázie fanúšika tejto spoločnosti. O možnom príchode dotykového MacBooku informoval ešte začiatkom roka 2023 Mark Gurman z agentúry Bloomberg, ktorý je preslávený pre svoje veľmi presné predpovede.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Vo svojej správe spomenul, že takýto počítač uvidíme najskôr v roku 2025, alebo neskôr, čo znamená, že zariadenie aj dotyková technológia sú v pokročilom štádiu vývoja, ale ešte stále nie sú pripravené na nasadenie do hromadnej produkcie.

Dotykové MacBooky prídu zrejme neskôr 

Teraz sa ku Gurmanovi pridal aj ďalší zdroj, ktorého odhady sú o niečo skeptickejšie. Leaker Revegnuse vo svojom príspevku na sociálnej sieti X napísal, že Apple chce začať používať dotykové obrazovky v MacBooku až v rokoch 2026 – 2027.

Tento krok bude úplne logický a zároveň prirodzený, pretože spoločnosť Apple plánuje v tomto období vymeniť súčasné LCD a mini-LED obrazovky v počítačoch za technológiu OLED.

Znamená to teda, že dotykový MacBook bude skutočne realitou, no ešte si na to musíme chvíľu počkať. Apple tiež bude musieť prepracovať používateľské rozhranie operačného systému macOS.

Rovnako sa oplatí pripomenúť, že Revegnuse má veľmi dobré zdroje najmä v spoločnosti Samsung (Samsung Display), ktorá je veľkým výrobným partnerom spoločnosti Apple.

Je teda možné, že pôjde o hlavného dodávateľa dotykových panelov pre budúce Macy. Ide však o špekulácie, ktorých potvrdenia / vyvrátania sa dočkáme až neskôr.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple Watch Series 8 (45 mm) sú konečne v zľave. Slováci môžu na zariadení slušne ušetriť
Môže ťa zaujímať
- Reklama -