Ukazuje sa, že spoločnosť Apple sa snaží svoje nové produkty čo najviac prispôsobiť profesionálnym používateľom. Podľa nového dokumentu podpory získajú 16″ MacBooky Pro s procesorom M1 Max režim vysokého výkonu.

Ten je navrhnutý tak, aby maximalizoval schopnosti počítača počas intenzívneho a trvalého pracovného zaťaženia. Inými slovami, pokiaľ budete renderovať, zariadenie sa bude vo väčšej miere sústrediť na konkrétny proces a to pravdepodobne aj za cenu vyššej spotreby energie.

Samotný režim bude možné aktivovať v predvoľbách systému macOS Monterey. Technologický gigant potom ako príklad spomína vytváranie 8K ProRes videa, čo je vzhľadom na množstvo dát veľmi náročný proces.

Možno, že ste o tom nevedeli, no jedna minúta takéhoto videa môže mať veľkosť pokojne aj viac než 100 GB. No a na to už človek potrebuje sofistikovaný hardvér.

MacBook môže byť hlučnejší kvôli spusteným ventilátorom 

Známy vývojár Steve Moser na záver pripomenul, že v rámci prieskumu beta verzie macOS Monterey objavil kódy, ktoré naznačovali, že režim vysokého výkonu môže spôsobiť vyšší hluk pri spustení ventilátorov.

Prečítajte si tiež  Nový MacBook Pro s čipom M1 Max obdržal vyšší grafický výkon ako PlayStation 5

Ako iste viete, platforma ARM je energeticky úsporná a hlavne dokáže skvele pracovať s teplom. Používanie MacBooku Pro 13″ s čipom M1 je podobné, ako používanie obyčajného iPadu. Zariadenie sa zahrieva len vo výnimočných situáciach.

Sme veľmi zvedaví, ako bude pracovať spomínaný režim vysokého výkonu. Už čoskoro by mali byť zverejnené prvé recenzie na MacBook Pro 14″ a 16″, ktoré nám to prezradia. Zostaňte teda naladení a sledujte nás naďalej.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -