Aj keď spoločnosť Apple pracuje v maximálnom utajení, projektov sa zúčastňuje toľko technikov, inžinierov či iných riadiacich pracovníkov, že sa niektoré informácie napokon dostávajú na povrch sveta. Presne tak je to aj s čipom M2 Ultra, na ktorom sa v Cupertine inenzívne pracuje. Podľa najnovšej správy, o ktorú sa postarala agentúra Bloomberg, pôjde o výkonnostné delo. Vieme, kedy ho Apple uvedie na trh.

V správe, ktorú napísal renomovaný analytik a leaker Mark Gurman sa uvádza, že čip M3 Ultra by mal byť absolútnym technickým skvostom. Zariadenie by malo dostať väčší počet jadier CPU, ale aj GPU, pričom špecifikácie rôznych konfigurácií budú skutočne naložené. Podľa úniku bude nový procesor k dispozícii v dvoch samostatných verziách.

Buď si kúpite základnú konfiguráciu, ktorá bude stačiť väčšine profesionálom, alebo potom špičkovú verziu, ktorá je určená vyslovene pre tých najnáročnejších z najnáročnejších. Porovnanie s čipom M2 Ultra, ktorý Apple predstavilo pred pár mesiacmi, si môžete pozrieť nižšie:

  • Základná konfigurácia M3 Ultra: 32-jadrové CPU s 24 výkonnými jadrami a ôsmimi efektívnymi jadrami, 64-jadrová GPU
  • Základná konfigurácia M2 Ultra: 24-jadrové CPU so 16 výkonnými jadrami a ôsmimi efektívnymi jadrami, 60-jadrová GPU
  • Špičková konfigurácia M3 Ultra: 32-jadrové CPU s 24 výkonnými jadrami a ôsmimi efektívnymi jadrami, 80-jadrová GPU
  • Špičková konfigurácia M2 Ultra: 24-jadrové CPU so 16 výkonnými jadrami a 8 výkonnými jadrami, 76-jadrová GPU

Ako vidíte sami, procesor M3 Ultra dostane v oboch prípadoch až 32-jadier CPU, čím si polepší o slušných 8-jadier v porovnaní s čipom M2 Ultra. Rovnako je na tom aj GPU. V lacnejšej alternatíve sa môžete tešiť na 64-jadier (vs 60-jadier) a v špičkovej verzii až na 80-jadier (vs 76 jadier).

Apple predstaví prvé počítače s procesormi M3, ktoré budú založené na 3 nm výrobnom procese pravdepodobne už v októbri 2023. Mohlo by ísť napríklad o 13″ MacBook Air, 15″ MacBook Air a 13″ MacBook Pro. Špičkové počítače s čipmi M3 Pro, M3 Max a M3 Ultra by mohli doraziť na trh neskôr v roku 2024.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Vieme ako vyzerá nové balenie na iPhone 6s
Môže ťa zaujímať
- Reklama -