Podľa najnovších informácií, o ktoré sa podelil známy analytik Mark Gurman z Bloombergu, pracuje jablková spoločnosť na viacerých nových externých monitoroch. jedným z plánovaných modelov má byť aj druhá generácia monitoru Pro Display XDR, ktorý bol uvedený na trh spolu s Macom Pro ešte v decembri 2019.

Gurman vo svojom najnovšom príspevku uvádza, že nové monitory budú poháňané vlastnými čipmi Apple, rovnako ako Studio Display, ktorý beží na A13 Bionic. Bližšie podrobnosti síce nie sú známe, no okrem prémiového displeja by sme sa konečne mohli dočkať aj cenovo dostupnejšej verzie.

Na túto tému sa vyjadril aj konzultant v oblasti zobrazovacích zariadení Ross Young. Podľa jeho slov má spoločnosť Apple v pláne uviesť 27″ mini LED monitor už v prvom štvrťroku 2023. To by mohlo naznačovať, že displej sa objaví po boku plánovaných počítačov Mac. Okrem nových MacBookov Pro 14″ a 16″ sa môžeme tešiť aj na Mac mini, ktorý čaká na svojho nástupcu už od dôb predstavenia čipov Apple Silicon.

Zdroj: Apple

Na stole je aj scenár lacnejšieho monitora s dizajnom Studio Display, ktorý sa nám ukázal v marci na jednej z tohtoročných konferencií. Ak by sa Apple vydalo touto cestou, firma by musela výrazne oklieštiť ponúkané funkcie, aby znížila finálnu cenu.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Nastavte si v iOS 15 automatický režim šoférovania. Zvládnete to behom chvíle
Môže ťa zaujímať
- Reklama -