Za roky práce na čipoch z vlastnej produkcie sa spoločnosť Apple posunula raketovým tempom smerom vpred. Ukážkou pokroku sú aj nové procesory Apple Silicon M3, ktoré využívajú technológiu 3nm výrobného procesu. V jednej funkcii sa však nelíšia od pioniera v podobe čipu M1.

Spoločnosť Apple uviedla, že počítače Mac s bežným čipom M3 dokážu zobraziť len jeden externý monitor, rovnako ako v prípade Apple Silicon M1. Nová generácia však podporuje maximálne rozlíšenie 6K a 60 Hz, no stále iba na jednej externej obrazovke.

Toto obmedzenie platí už od roku 2020, keď sa na trh dostali prvé počítače Mac s čipom M1. Na trhu samozrejme existujú spôsoby ako pripojiť viac externých monitorov k Macom M1, M2 a M3 pomocou rôznych adaptérov DisplayLink, ktoré nie sú oficiálne podporované. Spoločnosť Apple však priamo v zariadení túto možnosť nepodporuje.

Chcete pripojiť viac monitorov? Budete si musieť priplatiť

V prípade výkonnejších čipov, je priama podpora oveľa väčšia. Vyššie modely 14″ a 16″ MacBooku Pro dokážu zobraziť dva externé monitory s čipom M3 Pro a až štyri s čipom M3 Max. Podpora monitorov pre počítače s čipmi M3 vyzerá nasledovne.

Zdroj: Apple

Apple Silicon M3

Základný čip Apple Silicon M3 má najviac obmedzení a prakticky iba jednu možnosť v prípade externých displejov. Podporuje jeden externý monitor s rozlíšením do 6K a 60 Hz.

Apple Silicon M3 Pro

K Macom bežiacim na čipe M3 Pro môžete pripojiť dva externé monitory s rozlíšením do 6K a rýchlosťou 60 Hz cez Thunderbolt alebo jeden externý monitor s rozlíšením do 6K a 60 Hz cez Thunderbolt a jeden externý monitor s rozlíšením do 4K a 144 Hz cez HDMI.

Dostupná je aj možnosť pripojenia jedného monitora s rozlíšením 8K a 60 Hz alebo jedného monitora s rozlíšením 4K a 240 Hz cez HDMI.

Apple Silicon M3 Max

Najvýkonnejší čip z rodiny M3 ponúka pochopiteľne aj najviac možností pripojenia k externým displejom. Môžete k nemu pripojiť až štyri externé monitory a to v kombinácii tri externé monitory s rozlíšením 6K a 60 Hz cez Thunderbolt a jeden externý monitor s rozlíšením do 4K a 144 Hz cez HDMI

V prípade troch monitorov je dostupná kombinácia dvoch monitorov s rozlíšením 6K a 60 Hz cez Thunderbolt a jedného externého monitora s rozlíšením do 8K a 60 Hz alebo jedného monitora s rozlíšením 4K a 240 Hz cez HDMI

Procesory M3
Zdroj: Apple

Základný čip je zatiaľ dostupný iba v najnižšej verzii 14″ MacBooku Pro a 24″ iMacu. O niekoľko mesiacov však môžeme čakať jeho rozšírenie do ďalších zariadení, ktorými sa pravdepodobne stanú MacBooky Air a Mac mini.

Ak vás zaujímajú informácie týkajúce sa nových čipov z rodiny Apple Silicon M3, určite si nenechajte ujsť náš článok, v ktorom sme zhrnuli všetky novinky na túto tému.

Prečítajte si tiež  Čip Apple Silicon M3 dostal prvé benchmarky. Takto sa mu darí v porovnaní s minulou generáciou

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -