Cupertinský gigant ukázal na tohtoročnej WWDC 2020 presne to, čo sme dlhé mesiace očakávali. Firma oznámila práce na svojich vlastných ARM procesoroch, ktoré nazýva ako Apple Silicon. Podľa oficiálnych stanovísk už nechce byť závislá na dodávateľoch. Dnešné správy však naznačujú, že za to môže aj určitá nespokojnosť s problematickými čipmi Intel Skylake.

Apple nebolo spokojné s kvalitou a tak sa vybralo vlastnou cestou

O tieto informácie sa postaral bývalý inžinier spoločnosti Intel. Podľa jeho tvrdení prechádza cupertinský gigant na vlastné riešenie preto, aby sa čo najskôr zbavil procesorom z rady Skylake. Apple s nimi nemá byť dlhodobo spokojné a predstavenie novej ARM architektúry mu otvára široké možnosti.

Ako sme už uviedli vyššie, firma tvrdí, že nechce byť viac závislá na spoločnosti Intel. Okrem plnej kontroly nad hardvérom (ktorý môže ešte lepšie zladiť so softvérom) jej následujúci krok ušetrí miliardy dolárov pri výrobe. Macy by sa mali dočkať ARM procesorov s označením Apple Silicon do 2 rokov. Prvé výsledky snaženia však uvidíme už koncom 2020, v novom MacBooku Air či iMacu s 24″ displejom.

Nový iMac s uhlopriečkou 24" a prepracovaným dizajnom
iMac 24″

Apple podľa Françoisa Piednoëla (inžiniera z Intelu) nebolo dlhodobo spokojné s kvalitou Skylake procesorov. Aj to bol jeden z dôvodov, prečo sa práce na vlastných čipoch dostali do pohybu.

Objektívne ale treba podotknúť, že takýto veľký krok plánovala firma omnoho dlhšie. Problémy s Intelom len urýchlili jej konanie. Čo si myslite o tejto zmene vy? Pokiaľ chcete vedieť o samotnej problematike trochu viac, zaujímavý pohľad na vec prináša známy český youtuber, Petr Mára

Apple práve predstavilo nový MacBook Pro 13" 2020!
Apple prechádza na vlastné ARM procesory aj kvôli problémom s Intel Skylake.

zdroj

Prečítajte si tiež  Mac Studio, Mac Pro a MacBook Air novej generácie v číslach. Koľko za ne zaplatíte na Slovensku?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.