Nový iMac sme očakávali už na tohtoročnej WWDC 2020. Apple mu však nevenovalo pozornosť a namiesto toho sa zameralo na vlastné ARM procesory (Apple Sillicon), ktoré by mali doraziť koncom tohto roka. Práve tie budú poháňať aj nový stolný počítač, ktorý firma predstaví v rovnakom období. Dostane 24″ uhlopriečku a prepracovaný dizajn.

Nový 24″ iMac s ARM procesorom

Záver roka 2020 bude veľmi pestrý na hardvérové novinky. Nielen že sa dočkáme úplne nového iPhonu 12 či Apple Watch Series 6. Dorazia aj vylepšené počítače či ďalšie zariadenia (AirPods Studio, HomePod, Apple TV4K atď…), ktoré oslovia milióny používateľov po celom svete.

Jedna z najzaujímavejších zmien sa udeje pri iMacu. Jeho aktuálny dizajn pochádza ešte z roku 2012 a hoci vyzerá stále aktuálne a veľmi elegantne, podľa niektorých ľudí by si už zaslúžil zmenu.

Apple predstaví nový iMac. Bude mať len 5 mm rámiky.
iMac a Pro Display XDR

Tá príde o niekoľko mesiacov, v podobe prepracovaných tvarov so zaoblenými okrajmi. Počítač by mal mať veľmi tenké hrany medzi displejom a konštrukciou (cca 0,5 cm) a celkovo bude pripomínať iPad Pro. Pravdepodobne sa zbaví hrubého hliníkového čela (v spodnej časti), na ktorom v súčasnosti tróni logo spoločnosti Apple.

O výkon sa postará procesor Apple Sillicon, založený na architektúre ARM. Okrem iMacu bude s vysokou pravdepodobnosťou poháňať aj nový MacBook Air, ktorý by sa mal na trh dostať po jeho boku. O tieto informácie sa s nami podelil svetoznámy analytik, Ming-Chi Kuo.

Veľká zmena by sa podľa úniku mala týkať predovšetkým menšieho, 21,5″ modelu. Uvidíme, ako na tom bude jeho väčší, 27″ braček. Z nášho odhadu môžeme očakávať, že uhlopriečka narastie pokojne aj na 29″ či 32″. Apple nebude výrazne zmenšovať telo. Zameria sa predovšetkým na zväčšenie displeja. Predstavenie v tomto roku je však dosť nepravdepodobné. Nechajme sa prekvapiť.

Do komentára nám napíšte, čo si myslíte o nasadení nových ARM procesorov pre tieto počítače. Je to dobrý krok alebo nie?

Nový iMac s uhlopriečkou 24" a prepracovaným dizajnom
Nový iMac s uhlopriečkou 24″ a prepracovaným dizajnom

zdroj

Prečítajte si tiež  No konečne! iOS 18 prinesie funkcie, na ktorú čakáme roky
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.