Pokiaľ obľubujete ľahké a kompaktné počítače, následujúca správa vás poteší. Portál Macrumors priniesol informácie naznačujúce príchod nového MacBooku 12″. Váha má byť pod jeden kilogram a výdrž batérie veľmi priaznivá.

Nový MacBook 12″

Apple ukáže do konca tohto roka minimálne jeden počítač založený na platforme Apple Sillicon. Jedná sa o oficiálne stanovisko cupertinského giganta. Najnovšie správy naznačujú, že to môže byť ultraľahký MacBook 12″.

- Reklama -

Pôvodným autorom informácie sú noviny The China Times. Vo svojom článku tvrdia, že nový Mac bude založený na platforme ARM. Prítomný by tu mal byť procesor Apple A14X s kódovým označením „Tonga“. O jeho produkciu sa stará TSMC.

Zákazníci sa môžu tešiť na 12 vysokovýkonných jadier. Tie si poradia aj s náročnejšími úlohami. Vďaka novej architektúre bude toto zariadenie extrémne úsporné. Výdrž batérie sa odhaduje na úrovni 15-20 hodín (v závislosti od používania).

Po stránke dizajnu sa máme dočkať iba minimálnych zmien (v porovnaní s “vyradenou” verziu). Niektorí leakeri uvádzajú aj prítomnosť 5G pripojenia. Za samozrejmosť môžeme považovať špičkový Retina displej či perfektné dielenské spracovanie.

MacBook 12″ bol v minulosti veľmi obľúbeným počítačom. Z ponuky zmizol chvíľu po predstavení novej generácie MacBooku Air 13″. Dizajnovo si boli veľmi podobné a tak Apple nevidelo význam v predaji oboch produktov súčasne. Uvidíme čo nás čaká v budúcnosti.

zdroj

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.