Po boku najvýkonnejšieho čipu M1 Ultra a nového počítača Mac Studio sa predstavil aj očakávaný externý monitor. Ten dostal označenie Studio Display a jedná sa o prvý prírastok do rodiny monitorov od doby, kedy Apple uviedlo na trh Pro Display XDR (2019).

Prečítajte si tiež  Apple práve predstavilo šialený Mac Studio. Čo prináša najvýkonnejší jablkový počítač?

Monitor Studio Display má uhlopriečku na úrovni 27″ palcov a rozlíšenie 5K, podobne ako jeho služobne starší kolega v podobe 27″ iMacu, ktorý bude pravdepodobne už čoskoro vyradený z predaja.

Apple sa postaralo o integráciu čipu A13, ktorý má za úlohu okrem rýchlej odozvy a podpory jasu 600 nitov za úlohu aj mnoho ďalších funkcií vrátane napájania audio systému zloženého zo šiestich reproduktorov, 12MP prednej kamery s funkciou Center Stage a podpory systému priestorového zvuku Spatial Audio.

V rámci konektivity sa môžeme pripraviť na 3 USB-C porty s prenosovou rýchlosťou 10Gb/s a jedného Thunderbolt vstupu. Zaujímavosťou je aj konektivita v rámci funkcie Power Delivery, vďaka ktorej bude možné nabíjať MacBook priamo z monitora.

Vítanou vychytávkou je tiež možnosť spojenia až troch Studio Displejov dokopy.

Studio Display má mohutný celohliníkový kryt s tenkými rámčekmi a stojan s možnosťou naklonenia až o 30 stupňov. Ako doplnková možnosť je k dispozícii aj stojan s nastaviteľným sklonom a výškou s názvom VESA mount.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -