Apple prestalo v Európe predávať monitor od LG pre Mac

Len nedávno sa na internete objavili informácie, že spoločnosť Apple chystá ďalšiu generáciu vlastného monitora, ktorý bude určený pre počítače Mac. Malo by sa jednať o špičkový displej, ktorý však poskytne menej technológií, než prémiový Pro Display XDR.

Tieto správy zvýrazňuje fakt, že spoločnosť Apple ukončila predaj 24/27-palcového monitora LG UltraFine (4K) v celej Európe. Po novom ho nenájdete minimálne vo Francúzsku, Nemecku, Taliansku, Holandsku a Veľkej Británii a ďalších krajinách.

Z technických špecifikácii môžeme povedať, že tieto monitory disponujú 4K a 5K rozlíšením a ich cena sa pohybovala na úrovni 1300-1500€ – stále si ich môžete zakúpiť u iných predajcov.

K dispozícii je jeden Thunderbolt 3 port a 3 USB-C porty. Obrazovka ponúka jas 500 nitov a farebnú škálu P3 + vstavané stereofónne reproduktory, kameru a mikrofón.

Zatiaľ ešte nevieme, ako bude vyzerať ich nástupca, no agentúra Bloomberg pred mesiacom uviedla, že sa má inšpirovať práve dizajnom vyššie spomenutého monitora Pro Display XDR.

Jeho predstavenie očakávame najskôr v druhej polovici roka 2021, po boku novej generácie počítačov iMac. Napíšte nám do komentára, aký monitor so svojim Macom používate vy.

Prečítajte si tiež  Apple si kladie kruté podmienky. Firma vyrábajúca iPhone s ním ukončila spoluprácu
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.