Pred niekoľkými dňami sme vás informovali o tom, že spoločnosť Apple má na krku ďalší problém. Jej absolútna novinka, MacBook Pro 16″ sa na trhu ešte ani neohriala a už trpí zvláštnym praskaním v reproduktoroch. Apple túto chybu eviduje a pracuje na jej náprave, tá bude našťastie len softvérová.

Apple priznalo chybu na novom MacBooku Pro 16″

Redaktori portálu Macrumors sa dnes dostali k internému dokumentu spoločnosti Apple, ktorý popisuje to servisom to, ako riešiť problémy s praskajúcim zvukom, ktorý sa ozýva z reproduktorov úplne nového MacBooku Pro 16″. Spoločnosť síce ešte nenašla samotné riešenie na opravu chyby, ale eviduje ju a podľa dokumentu sa jedná len o softvérovú záležitosť.

- Reklama -

Všetkým servisom ale aj predajcom teda oznamuje, aby nebrali takto „poškodené“ MacBooky Pro 16″ na reklamáciu ale aby ostali trpezliví s tým, že problém bude vyriešený v blízkej dobe formou aktualizácie softvéru. Pokiaľ ste si teda kúpili toto zariadenie tiež vás trápi táto chyba, nemusíte sa ničoho obávať. Niekde v Cupertine už tvrdo pracujú na tom aby bola čo najskôr odstránená. Aktualizáciu softvéru očakávame v najbližších dňoch!

Apple práve predstavilo nový MacBook Pro so 16" displejom.
Nový MacBook Pro so 16″ displejom. – svetapple.sk

Stále sa hlásia noví majitelia MacBooku Pro 16″, že sa stretli s touto chybou

Treba tiež podotknúť, že ešte pred tým ako bol problém medializovaný, na internete sa objavilo viacero negatívnych komentárov na účet Applu kvôli tejto chybe, ktorá sa vyskytla na počítačoch používateľov. Je to celkom pochopiteľné.

Predsa len ide o profesionálne zariadenie za tisíce eur, ktorého jedna z najhlavnejších výsad má byť práve vylepšený audio-systém. Človek ale na miesto toho pri strihaní videí, počúvaní hudby, pozeraní filmov a seriálov počuje z týchto „úžasných“ reproduktorov len divné zvuky. To musí zaskočiť každého.

Následne po zverejnení problémov začali pribúdať ľudia, ktorí hlásia podobný jav aj na svojich zariadeniach. Asi to teda vážne nebude „len tak“. Tu sa už objavuje aj otázka, či Apple trochu nepochybilo v kvalite svojich softvérových služieb.

Myslíme teda celkovo. Všetci vieme aký moc nevydarený bol iOS 13 a doteraz systém nie je taký aký by mohol byť. Oddnes zase čakáme na aktualizáciu macOS kvôli praskajúcim zvukom.

Budeme samozrejme sledovať to ako sa to celé napokon vyvinie a ako to dopadne. Dúfame, že Apple bude pracovať naozaj promptne aby umožnilo ľudom využívať potenciál nového počítča naplno. Napíšte nám do komentára či ste zaznamenali niečo podobné ale vás problém úplne obišiel

Apple práve predstavilo nový MacBook Pro so 16" displejom.
Apple priznalo chybu na novom MacBooku Pro 16″ – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.