Filmy a videá sa vo svete natáčajú prakticky od konca 19. storočia. Priekopníkmi v tejto oblasti boli bratia Lumièrovci, ktorý už v roku 1895 uskutočnili svoje prvé verejné premietanie s filmom L’Arrivée d’un train en gare de La Ciotat (Príchod vlaku).

Presne o 50 rokov neskôr vznikol krátky päťminútový film, zachytávajúci krásy dobového mesta New York. Dnes sa môžete vďaka umelej inteligencii a špeciálnym technológiám pozrieť na video, ktoré pôsobí, ako by bolo natočené včera.

Obrovské množstvo úprav a fantastický výsledok 

Pri úpravách bola zvýšená snímková frekvencia na 60 FPS, vďaka čomu záber pôsobí veľmi dynamickým dojmom. Taktiež sa podarilo vylepšiť celkovú kvalitu a to rovno do Full HD rozlíšenia (1080p).

Počítač tiež dokázal upraviť ostrosť a jas a taktiež pridal farby. Ako zdôrazňuje youtube kanál NASS, ktorý stojí za touto premenou, farby nie sú skutočné, nakoľko tie nie je možné z čiernobieleho videa vyčítať. V realite boli pravdepodobne výraznejšie (ako môžete vidieť na fotke nižšie).

Ďalšou dôležitou úpravou bolo pridanie ambientného zvuku dobovej dopravy. Pri pôvodnej snímke nebol nahrávaný, no za nás to pôsobí, akoby patril k videu. Autor teda odviedol fantastickú prácu.

Prečítajte si tiež  Toto storočné video prerobili do 4K so 60 FPS . Pôsobivé, čo poviete?

Na záver už spomenieme iba drobnosti, ako je lepšia stabilizácia záberu, odstránenie šumu a na záver vyčistenie chýb. Výsledok si môžete pozrieť pod týmto odstavcom. Čo naň hovoríte?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -