Spoločnosť Apple vydala potichu novú verziu Boot Campu, ktorý sa používa na spúšťanie operačného systému Windows na počítačoch Mac (s procesormi Intel). Novinka nesie označenie 6.1.16 a opravuje chyby či drobné problémy, ktoré sprevádzali predošlú verziu označenú číslami 6.1.12.

Apple ku svojej novej aktualizácii pridalo aj klasické poznámky, v ktorých vysvetľuje, že nový Boot Camp zavádza podporu pre WiFi WPA3 a odstraňuje problém s ovládačom Bluetooth. S tým sa používatelia stretávali predovšetkým po obnovení z režimu spánku alebo hibernácie.

Prečítajte si tiež  Svoj MacBook Pro M1 som oblial kávou. Čo sa presne pokazilo, kto ho opravil a ako som ušetril stovky eur?

Je zaujímavé, že zďaleka nejde o prvú aktualizáciu softvéru Boot Camp v roku 2022. Tá prvá nesie dokonca vyššie označenie 6.1.17 a je určená pre majiteľov počítačov Mac s procesorom Intel, ktorý si zaobstarali nový Studio Display. Update zabezpečuje kompatibilitu.

Pokiaľ si chcete aktualizovať Boot Camp, v ponuke štart v operačnom systéme Windows otvorte aplikáciu Apple Software Update, pomocou ktorej nainštalujete nové ovládače.

Boot Camp je funkcia, ktorá je dostupná len na starších počítačoch Mac s procesorom Intel. Pokiaľ máte Mac postavený na platforme Apple Sillicon (procesory M1 alebo M2), v súčasnosti naň nie je možné nainštalovať Windows za pomoci virtualizačného softvéru.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here