O iOS 13.5 sa hovorí čoraz častejšie. Aktualizácia prinesie okrem jednoduchšieho odomykania bez rúška aj trasovanie pohybu kvôli pandémii COVID-19. Už o pár dní (alebo hodín?) si ju budete môcť na iPhone či iPad nainštalovať aj vy. Apple vydalo GM betu pre vývojárov!

Apple vydalo iOS 13.5 a tvOS 13.4.5 GM

Ak sa pýtate, čo sa skrýva za „magickým“ označením „GM“, odpoveď je úplne jednoduchá. Je to skrátka pre slová „Golden Master“. Cupertinsky gigant takto nazýva beta verzie, ktoré sú v podstate finálne a vývojári si ich môžu nainštalovať krátko pred oficiálnym predstavením verejnosti. Z toho nám vyplýva, že firma môže vydať nový update pre iPhone, iPad a Apple TV už rozsahu niekoľkých hodín alebo dní.

Ako už bolo spomenuté vyššie, iOS (a iPadOS) 13.5 obsahujú špeciálne API, ktoré vzniklo spoluprácou spoločnosti Apple a Google. Pomocou neho budú môcť vznikať aplikácie na trasovanie obyvateľov v súvislosti s pandémiou COVID-19. Okrem toho sem pribudne aj funkcia pre Face ID, ktorá bude schopná omnoho jednoduchším spôsobom odomknúť iPhone v prípade, že používate rúško. Ak budete volať na tiesňovú linku, vaše zariadenie bude schopné automaticky zdieľať zdravotné informácie s dispečermi.

Medzi zaujímavé vylepšenia patrí aj možnosť zdieľať skladby z Apple Music do Instagram príbehov či oprava chýb so zabezpečením, ktoré sa týkali aplikácie mail. Čo sa týka aktualizácie tvOS 13.4.5 tak neočakávame skoro nič nové. V princípe budú opravené nejaké chyby a systém sa lepšie prispôsobí iOS 13.5.

Apple vydalo iOS 13.5 a iPadOS 13.5 vo svojej 3. beta verzii.
Apple vydalo iOS 13.5 a tvOS 13.4.5 GM
Prečítajte si tiež  Safari už nie je druhým najpoužívanejším prehliadačom. Kto ho zosadil vás prekvapí
Môže ťa zaujímať
- Reklama -