Spoločnosť Apple na poslednú chvíľu zorganizovala ďalší mediálny event, ktorý sa bude konať už zajtra v noci o 01:00 ráno a prinesie aktualizácie v oblasti obľúbených počítačov Mac. Konferencia nesie názov Scary Fast a prezentácia bude prebiehať výhradne formou online videa. Apple tu má prichystané viaceré prekvapenia. Tým azda najväčším bude nový iMac s 24″ displejom, ktorý by sa síce nemal dočkať žiadnej zmeny dizajnu (tak ako v roku 2021), ale Apple prepracuje jeho hardvér. V útrobách sa vďaka tomu už nebude vyskytovať procesor M1, ale možno modernejší čip M2 či oveľa pravdepodobnejšie rovno čip M3. Produkovaný by mohol byť za pomoci 4 nm alebo dokonca 3 nm výrobného procesu a zákazníkom ponúkne vysoký výkon kombinovaný s veľmi nízkou spotrebou energie. Nebude to však všetko. Apple totiž na evente nepriamo predstaví aj ďalšie vylepšené zariadenia, ktorým sa venuje skôr sporadicky. Reč je o príslušenstve pre počítače Mac, ktoré nepotrebujú pravidelné aktualizácie, ale z čas na čas si zaslúžia nejaký ten upgrade. No a presne k nemu má dôjsť na konferencii Scary Fast.

Príslušenstvo pre Mac prejde zmenou 

Aby sme to lepšie vysvetlili, spoločnosť Apple naposledy vykonala väčšiu aktualizáciu pre svoju Magic Mouse, Magic Trackpad a tiež Magic Keyboard v roku 2015, keď nahradila klasické vymeniteľné batérie vstavanými akumulátormi a nabíjaním cez štandard Lightning. Je síce pravda, že v roku 2021 bola Magic Keyboard obohatená o snímač odtlačkov prstov Touch ID a spolu s ostatným príslušenstvom pre Mac sa začala dodávať v nových farbách, aby lepšie pasovala k iMacu 24″, no nešlo o zásadnú hardvérovú zmenu. Apple sa ku nej dostane až v roku 2023, kedy do všetkých vyššie vymenovaných zariadení pridá aj USB-C port, aby vyhovela novým pravidlám Európskej únie a zároveň trochu zjednotila celú platformu. Viac sa dozvieme už zajtra na evente Scary Fast. Tešíte sa?

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Ako odstrániť bublinu po nalepení ochranného skla? Tu je jednoduchý trik
Môže ťa zaujímať
- Reklama -