Je jasné, že v Cupertine na nič nečakajú a neustále pracujú na nových technológiách. Tento rok sa dočkáme len bežnej aktualizácie MacBookov z ponuky jablkovej spoločnosti. Na budúci rok, by ale mohlo prísť zásadné vylepšenie. Zmení sa ich dizajn.

Apple v roku 2021 predstaví MacBooky, s úplne novým dizajnom a vlastnými procesormi.

Jeden z najslávnejších analytikov spoločnosti Apple, Ming-Chi Kuo prezradil, že firma plánuje v roku 2021 urobiť zásadné zmeny v oblasti MacBookov.

Vo výskumnej správe, ktorá bola vydaná len dnes, pre magazín MacRumors uvádza, že Apple plánuje predstaviť prvé počítače, ktoré budú mať vlastné procesory už koncom roka 2020, alebo v prvom štvrťroku 2021 (ak všetko pôjde podľa plánov). Kuo nešpecifikoval, či sa bude jednať o MacBook Pro, alebo MacBook Air. Takéto presné dáta, teda zatiaľ nedostal.

Čo sa týka tejto informácie (o vlastných procesoroch), Apple na nich pracuje už dlhšiu dobu a mali by fungovať na technológii ARM. Firma sa bude chcieť aspoň čiastočne „odtrhnúť“ od svojho primárneho dodávateľa, ktorým je Intel. Podľa informácii u neho zaznamenáva časté oneskorenia spojené s čipmi, čo robí nemalé problémy. Keď navyše predstaví svoje vlastné procesory, ušetrí tým milióny dolárov. To je veľký bonus.

Apple predstaví v roku 2021 MacBooky s úplne novým dizajnom.
MacBook bude mať už možno koncom roka 2020 vlastné ARM procesory.

Čo sa týka výraznej dizajnovej obmeny, pripravovanej na rok 2021, analytik neprezradil skoro nič okrem toho, že naozaj bude. Ani v tomto prípade teda nevieme, akých zmien sa dočkáme a o aké modely vlastne pôjde. Určite s nami budete súhlasiť, keď povieme, že súčasné tvary MacBooku Pro (predstavený 2016) a MacBooku Air (predstavený 2018) sú mimoriadne aktuálne a vôbec nič im nechýba.

V Apple to ale možno vidia ináč a cítia potrebu urobiť tieto produkty atraktívnejšie. Uvidíme. Na druhú stranu by sme boli ale veľmi neradi, keby prišla táto iniciatíva na úkor výkonu, výdrže batérie atď… Nechajme sa prekvapiť.

Apple predstaví v roku 2021 MacBooky s úplne novým dizajnom.
Apple predstaví v roku 2021 MacBooky s úplne novým dizajnom.
Prečítajte si tiež  Apple vydalo aktualizáciu iOS 16.4 pre všetkých používateľov. Toto sú všetky novinky
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.