Jeden z najznámejších Apple analytikov na svete, Ming-Chi Kuo, sa pre investorov vyjadril k tomu, čo môžeme očakávať tento rok od Apple v oblasti počítačov. Podľa jeho nových informácii by to mal byť napríklad nový MacBook Pro 14″ (14,1″ displej) a tiež iMac 27″.

Tento rok príde MacBook Pro 14″ a tiež nový iMac!

Hoci Applu momentálne komplikuje život koronavírus, firma neustále pracuje na nových produktoch, ktoré budú v priebehu tohto roka uvedené na trh. Pandémia sa na nich môže negatívne odzrkadliť najmä pri zhoršenej dostupnosti. To je však už trochu iná téma. Jeden z najznámejších a najpresnejších Apple analytikov na svete, Ming-Chi Kuo, zdieľa do sveta informácie ohľadom nových počítačov, ktoré jablková spoločnosť plánuje v 2020-tom predstaviť.

V spojitosti s nimi hovorí aj o technológii mini-LED displeja, ktorý si dokáže zachovať všetky črty kvalitných OLED panelov s tým, že sa zníži spotreba energie. No a práve táto technológia by sa mala dostať do pripravovaného MacBooku Pro 14″, ktorý bude ponúkaný po boku MacBooku Pro 16″.

Tento rok príde MacBook Pro 14" a tiež nový iMac!

Ten bol predstavený koncom minulého roka. Apple v tomto prípade samozrejme nebude zväčšovať samotné zariadenie, ale len plochu displeja. Na rovnakej „rozlohe“ teda používateľ dostane ešte trochu viac displeja, ako dnes. Ten bude pravdepodobný hranatý a nie zaoblený tak, ako by sme si to možno priali. Rámčeky okolo neho budú výrazne tenšie (už dnes sú minimalistické).

Okrem MacBooku Pro 14″ aj nový iMac 27″

Nemalo by sa ale pri tom jednať o jedinú tohtoročnú novinku. MacBook Pro 14″ bude predstavený po boku nového iMacu s 27″ displejom. Počítač síce vyzerá úžasne a na prvý pohľad nepotrebuje aktualizáciu. Pravda je ale taká, že v týchto tvaroch sa vyrába prakticky už od roku 2012, čo je dosť dlhá doba…

Ming-Chi Kuo v spojitosti s ním tvrdí, že aj tu by sme sa mohli dočkať technológie mini-LED displeja. Okrem toho by sa mohla objaviť ešte aj v novom iPade Pro a tiež aktualizovanom MacBooku Pro 16″.

Na záver by sme nemali zabudnúť ani na to, že počítače prinesú vylepšenia aj v oblasti výkonu a zobrazenia. Tak isto pre MacBook platí, že sa Apple bude postupne zbavovať moderného „motýlieho“ systému klávesnice a začne ho nahrádzať „nožnicovým“ systémom. Moc sa na to tešíme. To kedy budú novinky predstavené zatiaľ nevieme. Prvé z nich by sa ale mohli objaviť na marcovej Keynote, ktorá bude pravdepodobne 31.3.2020. Budeme vás o tom informovať.

Prečítajte si tiež  MacBook: To najlepšie, čo tu kedy bolo!
Tento rok príde MacBook Pro 14" a tiež nový iMac!
Tento rok príde MacBook Pro 14″ a tiež nový iMac!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.