Dnes večer sme sa celkom nečakane dočkali aktualizácie softvéru iOS 14.7.1 a iPadOS 14.7.1. Aj keď sa na prvý pohľad oba updaty tvária ako nie veľmi dôležité, v skutočnosti by ste s ich inštaláciou nemali váhať ani minútu. Podobne to platí aj pri operačnom systéme macOS Big Sur 11.5.1.

Technologický gigant sa vo svojej poslednej opravnej aktualizácii zameral na problém, kedy sa aj v počítačoch Mac mohol spustiť prostredníctvom aplikácie ľubovolný kód s oprávneniami jadra.

Používatelia sa teda ocitli v teoretickom ohrození svojich dát či osobných údajov a aby toho nebolo málo, Apple v oficiálnej správe priznáva, že chyba už mohla byť aktívne zneužívaná.

Našťastie sa však bavíme len o veľmi malom počte prípadov, pretože platforma macOS, iOS či iPadOS je vo všeobecnosti veľmi bezpečná. Netreba mať teda prehnané obavy…

Ak váhate, či si nainštalovať macOS Big Sur 11.5.1, máte naše odporúčanie. Urobíte cez Systémové nastavenia > Aktualizácia softévéru > Aktualizovať.

Súbor na stiahnutie má cca 6,3 GB (MacBook Pro M1). Nezabudnite nám napísať do komentárov, či sa po update niečo zmenilo. Sme zvedaví na všetky vaše reakcie.

Apple popisuje macOS Big Sur 11.5.1 takto: 

macOS Big Sur 11.5.1 prináša dôležité aktualizácie bezpečnosti a odporúča sa pre všetkých užívateľov.

Detailné informácie o bezpečnostnom obsahu tejto aktualizácie nájdete na stránke: https://support.apple.com/kb/HT201222

Prečítajte si tiež  Akých produktov sa dočkáme od Applu v roku 2022?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -