Ak máte akýkoľvek iPhone od modelu 6S vyššie, mali by ste zvýšiť pozornosť. Spoločnosť Apple pomerne nečakane vydala ďalšiu aktualizáciu softvéru s označením iOS 14.7.1, ktorá opravuje chyby po predošlom update iOS 14.7.

Konkrétne sa to týka občasného problému s odomykaním zariadenia cez Face ID v situácii, keď má používateľ na tvári rúško a na ruke inteligentné hodinky Apple Watch. Funkcia sa v systéme objavila po vydaní iOS 14.5 a ak ste ju doposiaľ nevyskúšali, nastaviť si ju môžete týmto postupom.

Dopredu však upozorňujeme, aby ste si najskôr nainštalovali update iOS 14.7.1, ktorý vyšiel iba pred niekoľkými hodinami. Na iPhone 12 Pro Max zaberá cca 950 MB a inštalácia prebehla rýchlo a hladko.

Aktualizáciu vyvoláte cez Nastavenia > Všeobecné > Aktualizácia softvéru > Stiahnuť a nainštalovaťDajte nám vedieť do komentárov, ako vám beží nový operačný systém. Nezabudnite uviesť aj zariadenie, na ktorom ho používate.

Takto popisuje aktualizáciu Apple 

iOS 14.7.1 opravuje problém, pri ktorom modely iPhonov s Touch ID nedokázali odomknúť spárované Apple Watch využitím funkcie Odomykať pomocou iPhonu. Táto aktualizácia zároveň prináša dôležité aktualizácie bezpečnosti a odporúča sa pre všetkých užívateľov.

Informácie o bezpečnostnom obsahu aktualizácií Apple softvéru nájdete na stránke:

https://support.apple.com/kb/HT201222

Prečítajte si tiež  iPhone 12 bude mať rekordne výkonný čip A14!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -