Tak ako sme vás informovali o tom, že Apple vydalo iOS, iPadOS a tvOS 13.3.1 v prvej bete pre vývojárov, niečoho podobného sa dočkal aj macOS. Najnovšia verzia ponesie označenie “10.15.3” a tak isto si ju zatiaľ môžu vyskúšať len vývojári.

Apple vydalo prvú beta verziu macOS Catalina 10.15.3.

Na rozdiel od operačného systému iOS 13 musíme macOS Catalina pochváliť. Odkedy bol uvedený na trh, nesprevádzajú ho prakticky žiadne veľké problémy. Je presne taký aký by mal byť. Dostatočne výkonný, spoľahlivý, bezpečný a funkčný.

Problémy s ním nemajú ani staršie MacBooky či iMacy. Používatelia sú teda veľmi spokojní. Samozrejme sa ale sem tam môže nejaká tá chybička objaviť. Nič nie je dokonalé. No a presne preto na systéme Apple neustále pracuje a opravuje ho.

V prípade macOS Catalina 10.15.3 sme sa ale podľa všetkého nedočkali ničoho konkrétneho. To nás ani veľmi neprekvapuje. Je to už taký zvyk, že Apple nerobí veľké zmeny v malých softvérových aktualizáciách. Necháva si na to priestor v tých väčších.

- Reklama -

Tešiť sa teda môžeme na opravu menších bugov, lepšej celkovej stability systému (ktorý je ale aj tak veľmi stabilný), no a samozrejme aj výdrže batérie.

Oprava problému, ktorý sa nachádza na novom MacBooku Pro 16″?

Okrem iného by mohol softvér raz a navždy odstrániť nedostatky, ktoré Apple sprevádzajú s predajom nového MacBooku Pro 16″. Praskajú mu reproduktory, čo veru nie je príjemné na zariadení v top konfigurácii za 7000€. Už predošlý update, macOS Catalina 10.15.2 to čiastočne opravil. Stále však nie úplne. Na tomto by teda malo Apple zapracovať.

Ako už bolo avizované vyššie, zatiaľ je tento update dostupný len v prvej bete pre vývojárov. Pravdepodobne sa ale na trh pre úplne všetkých dostane veľmi skoro. Niektoré zdroje uvádzajú, že to bude v priebehu 2-3 týždňov. Nechajme sa teda prekvapiť. Ak máte problémy s týmto operačným systémom, onedlho by mohli zmiznúť.

Apple vydalo prvú beta verziu macOS Catalina 10.15.3.
Apple vydalo prvú beta verziu macOS Catalina 10.15.3.
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here