Apple pred pár dňami vydalo iOS 13.3. Operačný systém opravuje množstvo chýb a navyše prináša veľa nových možností. Jednou z nich je napríklad aj vymazanie Memoji z klávesnice. Už dnes ale pracuje na jeho nástupcovi. Bude to malá aktualizácia s označením iOS 13.3.1, ktorá dnes vyšla v beta verzii pre viacero zariadení.

Apple vydalo prvú betu iOS, iPadOS a tvOS 13.3.1

Apple nemôže zaspať so svojimi korekciami softvéru na vavrínoch. Od septembra opravuje nepodarený operačný systém iOS 13. No a hoci sa situácia každým menším či väčším updatom zlepšuje, stále to nie je ono. Niektorí používatelia staršieho iPhonu SE sa dokonca domnievajú, že to spoločnosť robí naschvál.

- Reklama -

Dôvodom je „donútenie“ ku kúpe novšieho modelu, ktorý vyjde začiatkom budúceho roka. Týmto teóriám samozrejme neveríme ale zase na druhú stranu, pokiaľ by to tak bolo, asi by nás to veľmi neprekvapilo. My si však myslíme, že problém je vo veku zariadenia.

Hoci vyšlo ešte v roku 2016 (čo sú predsa len tiež 4 roky), hardvér pochádza z kombinácie iPhonu SE a iPhonu 6S (2013/2015). Inými slovami je toto zariadenie už technicky staré a výkonnostne alebo výdržou nemá šancu sekundovať iPhonu 11/ 11 Pro.

Najnovšia aktualizácia systému iOS 13.3.1 by mu ale mohla pomôcť. Apple sa tu tak ako vždy zameriava v prvom rade na stabilitu a zlepšenie výdrže batérie, čo by bolo pre iPhone SE kľúčové. Tak isto by malo podľa všetkého opraviť aj chybu, ktorá sa objavuje v komunikačných limitoch.

To je len tak mimochodom tiež jedna z noviniek iOS 13.3. Ako sme už uviedli v nadpise, zatiaľ sa stále jedná len o prvú beta verziu a tak naozaj netušíme, či sa podarí vyriešiť problémy s iPhonom SE alebo nie. Dúfame však, že áno.

Spomenúť treba aj informáciu, že aktualizácia sa týka aj iPadOS a tvOS. V oboch prípadoch ale opravuje len drobné chyby a opäť stabilitu a výkon zariadení. To kedy bude dostupná pre všetkých zatiaľ nevieme. Predpokladáme, že sa jej dočkáme v priebehu 2 týždňov. Zatiaľ si ju ale môžu užívať len vývojári. O novinkách vás samozrejme budeme priebežne informovať.

Apple vydalo prvú betu iOS, iPadOS a tvOS 13.3.1
Apple vydalo prvú betu iOS, iPadOS a tvOS 13.3.1
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.