Apple neustále pracuje na nových technológiách, ktoré nám môžu zjednodušiť každodenný život a používanie produktov. Jednou z nich je aj nový spôsob ovládania MacBooku, na ktorý teraz získalo patent.

V prihláške, ktorú zverejnil Americký patentový úrad sa uvádza, že budúce MacBooky môžu dostať dvojitý displej s virtuálnou klávesnicou nahrádzajúcou klasické fyzické tlačidlá. Aby toho nebolo málo, počítače by mali byť schopne bezdrôtovo nabíjať iPhone.

V praxi by sme mali teda k dispozícii displej na prácu s obsahom či sledovanie videí a následne ďalší displej, na ktorom by sa zobrazovala klávesnica alebo iné prvky. Človek by si tak mohol plne prispôsobiť rozloženie kláves, ako aj ich farby, font a podobne.

MacBook a revolučná klávesnicaTaktiež by bolo možné využiť túto dotykovú plochu ako unikátne miesto na tvorbu lepších herných ovládačov. Nemuseli by ste mať pod rukami množstvo zbytočných kláves, ale len to, čo naozaj potrebujete. Zážitok z používania by potom sprevádzala silná hapická odozva, ktorou Apple už dnes dokáže napodobniť reálne kliknutie. Dôkazom je Touch Pad.

MacBook by mohol bezdrôtovo nabíjať váš iPhone 

Aby toho nebolo málo, v patente sa popisuje aj zakomponovanie bezdrôtového nabíjania pre iPhone. MacBook má predsa obrovský akumulátor a v niektorých situáciach by sa o svoju kapacitu mohol podeliť s iPhonom. Používateľ by tak nemusel nosiť externé nabíjačky, kryty s batériou alebo vyhľadávať najbližšiu zástrčku, pokiaľ by sa nachádzal napríklad na cestách.

Prečítajte si tiež  MacBook s dotykovými displejmi namiesto klávesov? Apple na tom pracuje

Na záver treba dôrazne upozorniť, že sa stále jedná len o patent a nie o technológiu, ktorá by mala prísť do produkcie v najbližších rokoch.

V súvislosti s takýmto štýlom dotykových klávesníc v súčasnosti panujú obavy, nakoľko pri písaní textov nemusia byť dostatočne ergonomické a dokonca ani príjemné. Človek jednoducho potrebuje adekvátnu spätnú väzbu.

Napíšte nám do komentára, čo si o tomto nápade myslíte vy. Tešíme sa na všetky vaše reakcie a názory.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -