O tom, že výkon nového MacBooku bude výrazne nižší ako u počítačov z rodiny tohoto modelového radu už nejaký čas vieme. Potvrdil do aj Benchmark tabletu Yoga 3 od spoločnosti Lenovo, ktorý disponuje rovnakým procesorom. Dnes bol nový MacBook vystavený ďalšiemu Benchmarku a ten dopadol veľmi podobne.

Rovnako ako MacBook Air z roku 2011!

Nový MacBook s 12″ Retina displejom dopadol prakticky rovnako, ako MacBook Air s roku 2011, ktorý mal pod svojou kapotou ukrytý procesor Intel Core i7 taktovaný na frekvenciu 1,8 Ghz. Nový MacBook ponúka nový procesor od Intelu s architektúrou Broadwell, ktorého výkon je len 1,1 Ghz, no v prípade, že sa zapne TurboBoost, dokáže pracovať na frekvencií až 2,4 Ghz. Toto neznie až tak zle, no netreba zabúdať na to, že počítač disponuje displejom s vysokým rozlíšením, ktorý tiež musí niečo živiť, a tak sa veľké množstvo výkonu stráca práve tu. Každopádne MacBook dopadol pomerne zaujímavo. Jeho výkon je rovnaký ako 4 roký starý MacBook Air. To neznie najlepšie!

Čo sa týka grafickej karty, ktorá je pri displeji s vysokým rozlíšením taktiež veľmi dôležitá, tak tu počítač prešiel o čosi lepšie. Intel HD 5300 si poradí lepšie s náročnejšími úlohami. Taktiež však netreba zabúdať na fakt, že ju bude využívať predovšetkým displej. Aj keď teda možno výsledky neznejú v prospech nového MacBooku, netreba zabúdať na to, že priorita je mobilita a nie výkon.

Výsledky pôvodného benchmarku, ktoré boli z nejakého neznámeho dôvodu odstránené, no stále si ich môžte pozrieť tu: Google cache

První benchmark Retina MacBooku ukazuje výkon na úrovni MacBooku Air z roku 2011

www.cultofmac.com

Prečítajte si tiež  Čo sa udialo na marcovej Keynote?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.