Hoci od predstavenia novej generácie MacBookov Pro prešlo len zopár mesiacov, portfólio jablkových počítačov by sa malo už onedlho opäť rozšíriť. Apple by malo do konca tohoto roka predstaviť minimálne štyri počítače Mac s novými čipmi, pričom ako prvý by to mohol byť práve MacBook Pro 13″, ktorý nahradí momentálneho zástupcu s procesorom Apple Silicon M1.

Prečítajte si tiež  Do konca roka 2022 by sme sa mali dočkať minimálne štyroch Macov s čipom M2

Podľa dodávateľov by malo nové „Pro-čko“ obdržať rovnaký čip ako pripravovaný MacBook Air novej generácie. Mnoho z vás sa určite pýta, prečo by Apple predstavovalo nový MacBook Pro hneď po nových 14″ a 16″ modeloch. Dôvod je celkom jednoduchý.

Veľa používateľov hľadá od počítača nielen výkon, ale v mnohých prípadoch aj kompaktnosť. Nové MacBooky Pro s čipmi M1 Pro a M1 Max síce disponujú beštiálnym výkonom, no po dizajnovej stránke sú pre mnohých záujemcov nepraktické, hrubé a zbytočne veľké.

MacBook Pro

Práve modely MacBooku Pro a Air v sebe spájajú dokonalý kompromis medzi výborne prenosným zariadením a dostatočnou dávkou rýchlosti, za ktorú sa nemusia hanbiť ani pokročilejšie desktopy. Pro s čipom Apple Silicon bolo predstavené ešte v novembri 2020, preto sa viacero analytikov domnieva, že práve tento počítač sa v roku 2022 dočká updatu ako prvý.

Mimo nových počítačov sa už čoskoro dočkáme aj novej generácie najlacnejšieho jablkového smartfónu v podobe iPhonu SE 3 a takisto aj vylepšeného iPadu Air. Obe zariadenia sa ukážu svetlu sveta už 8. marca, kedy by podľa všetkého mala prebehnúť prvá tohtoročná Apple konferencia. Ktorý produkt by ste najradšej uvítali vy? Podeľte sa s nami v sekcii komentárov.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -