Ohľadom nových modelov Macbooku Pro sa v posledných týždňoch vedie jedna debata za druhou. Najprv sa uvažovalo o príchode nového Pro-čka ešte počas leta, no neskôr sa odhad presunul na jeseň 2021. Dobrou správou ale je, že aj na neustále posúvanie dátumu, by sme sa nového Macbooku Pro predsa mohli dočkať ešte tento rok.

Čo sa týka konfigurácie, Apple sa zrejme posunie znova o level vyššie. S najväčšou pravdepodobnosťou sa dočkáme dvoch verzií, vo variáciách 16 a 32 grafických jadier. Do oboch modelov by sa malo zmestiť 8 high-performance jadier, ktoré doplnia ďalšie dve energeticky úsporné jadrá.

Macbook Pro

Návrat HDMI a SD portu ?

Okrem nadupaného hardvéru v spojení s extrémne výkonným M-kovým čipom by sme sa mohli dočkať aj ďalších príjemných zmien. Apple sa v posledných rokoch postaralo o vylúčenie viacerých portov z Macbookov, ktoré momentálne disponujú „iba“ Thunderboltom a 3.5 mm jackom.

Konektivita Macbookov by sa mohla vrátiť späť do starých koľají, nakoľko viacero zdrojov poukazuje na fakt zakomponovania portu HDMI a slotu pre SD kartu. To všetko by malo doplniť nabíjanie prostredníctvom MagSafe, podobne ako v prípade nových iMacov.

Ak svoj Macbook používate prevažne na kancelársku prácu a surfovanie po webe, táto informácia pre vás možno nepredstavuje žiadnu lákavú novinku. No absencia portov a dokupovanie rôznych donglov sa u mnohých užívateľov nestretlo s pochopením.

Macbook Pro

Kedy sa predstaví nový MacBook Pro? 

Na jeseň si pre nás Apple už klasicky pripravil poriadnu nádielku noviniek, či už v rámci aktualizácií jablkových systémov, ale aj nového iPhonu a Apple Watch. Podľa Marka Gurmana z agentúry Bloomberg by sme aj napriek tomu mohli počítať s predstavením MacBooku Pro.

Odhady poukazujú práve na september, kedy Apple uskutoční ďalšiu konferenciu. MacBook sa pravdepodobne nestane hlavnou hviezdou predstavenia, no jeho uvedenie určite poteší každého, kto uvažuje nad kúpou nového počítača zo stajne cupertinskej spoločnosti.

Čo hovoríte na návrat portov do MacBooku Pro? Postačuje Vám Thunderbolt alebo by ste uvítali aj iné sloty v rámci konektivity? Napíšte nám do komentára!

Prečítajte si tiež  Táto funkcia v iOS 17 vám pomôže chrániť zrak: Vieme, ako ju aktivovať a používať (NÁVOD)
Môže ťa zaujímať
- Reklama -