Ak si plánujete zakúpiť nový MacBook, Mac mini, iMac prípadne akýkoľvek iPad, mali by ste to urobiť čo najskôr a ideálne tam, kde ho majú k dispozícii na sklade. Technologická spoločnosť potvrdila, že očakáva spomalenie dodávok týchto produktov, kvôli pretrvávajúcim problémom vo výrobe.

Ako iste viete, celý počítačový priemysel v súčasnosti obklopuje nedostatok polovodičov, ktoré sa používajú v elektronike najrôznejšieho druhu. Môže za to vyčíňajúce počasie, koronakríza a tak isto obchodná vojna medzi Čínou a USA. No a hoci Apple zatiaľ nemalo väčšie problémy, čoskoro sa to môže zmeniť.

Apple očakáva nedostatok

Oznámil to priamo CEO Tim Cook, spolu s finančným riaditeľom spoločnosti, Lucom Maestri. Podľa ich slov sa Apple môže dostať do situácie, kedy sa nebude riadiť dopytom ale ponukou. To popravde neveští nič dobré.

Najväčšie problémy s dostupnosťou produktov môžu nastať v priebehu najbližších mesiacov. Apple ich očakáva počas celého druhého štvrťroka 2021. Nakoľko sa práve v týchto chvíľach začne predávať aj iMac 24″ či iPad Pro s procesorom M1, nie je to príliš potešujúca správa pre potencionálnych záujemcov.

Technologický gigant však dodáva, že s výrobou jeho vlastných ARM čipov problém nie je. Produkty ale obsahujú množstvo iných komponentov, ktoré sa v súčasnej dobe ťažko zháňajú, no a tie si už vo vlastnej réžii vyprodukovať nedokáže.

Prečítajte si tiež  AKTUÁLNE: Instagram zavádza revolučnú novinku. Budete ju milovať aj na Slovensku
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.